Zabrakło czasu. Orlik przegrywa w derbach z OSiR-em Komprachcice

Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego
Materiał wyborczy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI

W sobotnim spotkaniu przed własną publicznością Orlik podejmował OSiR Komprachcice. Niestety w derbach opolszczyzny górą byli przyjezdni . Do spełnienia szczęścia zabrakło niewiele, bo jedynie czterech bramek. Przez całe spotkanie po obu stronach trwała twarda i zacięta walka, spotkanie mogło się podobać licznie zgromadzonym kibicom na Oławskiej 2 w Brzegu.

Goście dobrze weszli w spotkanie, zdobywając na samym początku dwie bramki przez Jurosa. Po chwili Orlik doprowadza do remisu 2:2. Od tego momentu obie ekipy prowadzą równorzędną walkę. Przez następne piętnaście minut oba zespoły nie potrafią wyjść na prowadzenie. Przełom następuje w 21. minucie , po trafieniu Piecha , Komprachcice wychodzą na jednobramkowe prowadzenie, niestety był to sygnał dla gospodarze że goście wzmogli aktywności pod bramką Orlika. W ciągu dziesięciu minut gospodarze zaliczają jedynie jedno celne trafienie, a przyjezdni siedem. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 12:18.

Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Po zmianie stron trener Pietraszek i jego zawodnicy mieli trudny orzech do zgryzienia. Przez blisko całą drugą część spotkania starali się z całych sił dogonić rywala. Bezpieczna przewaga zdobyta w pierwszej części spotkania przez gości nie ułatwiała tego zadania. Rywale brzeżan przez całą drugą połowę starali się utrzymywać bezpieczną przewagę. W 44. minucie wynik na tablicy wynosił 21:27. W końcówce spotkania zawodnicy Orlika postawili wszystko na jedną kartę by dogonić rywala z wynikiem, ale zabrakło im na to czasu Mimo minimalnie lepszej postawy w ataku zespół Orlika przegrywa to spotkanie 34:37. Ale można zauważyć że z każdym meczem gra brzeżan wygląda coraz lepiej .

SKS Orlik Brzeg – LKS OSiR Komprachcice 34:37 (12:18)

Orlik: Andraszczak, Stypiński – Bednarek, Błajda 1, Stopka 4, Włodek 9, Brzeżański 6, Grochowski 8, Wojcieszek 5, Marcyszyn 1. Kary: 4 min. Karne 6/6. Trener: Paweł Pietraszek

OSiR: Oleksyn, Bożych – Tracz, Juros 4, Gajda 2, Gradowski, Piech 6, Stelnicki 1, Ungier 5, Adamczyk 6, Węgrzynowski 7, Kurus 6. Kary: 6 min. Karne: 3/1. Trener: Bartłomiej Jasiówka