Zadecydowały detale

0

Koszykarki Stali Brzeg nie odczarowały hali MUKS-u Poznań. Podopieczne trenerów Arkadiusza Uloka oraz Mariusza Kolekty świetnie rozpoczęły ten mecz. Mocno skoncentrowane mozolnie budowały swoją przewagę, która w pewnym momencie wynosiła już 10 punktów (28:18).

W pierwszej kwarcie punktowały wszystkie zawodniczki Stali, a więc siła rażenia rozbijała się na kilka frontów co sprawiało wiele problemów gospodyniom. Świetnie dysponowana była Wiktoria Wiśniowska, która w całym meczu trafiła aż cztery razy za trzy punkty. “Wiśnia” była też jak się później okazało najlepszą strzelczynią Stali Brzeg zdobywając łącznie 19 oczek.

Niestety, najwyższe prowadzenie Stalówek w II kwarcie okazało się przełomowym momentem dla… rywalek. Od wyniku 18:28 na korzyść brzeżanek w kilka chwil zrobiło się 30:28 dla poznanianek. Przewaga MUKS-u wzrosła w czwartej kwarcie do 11 oczek (60:49), ale zryw Stalówek jeszcze sprawił, że mieliśmy ciekawą i emocjonującą końcówkę meczu (62:60). W niej niestety to rywalki zachowały więcej zimnej krwi i zwyciężyły ostatecznie 69:65.

„Na początku sezonu jak przegrywaliśmy to były to spore różnice punktowe. Teraz są to minimalne porażki, ale wciąż porażki. Decydują detale. Trzeba wciąż pamiętać, że mamy całkowicie odmieniony i odmłodzony zespół. Oczywiście szkoda takich meczów, ale są one dla nas doskonałą lekcją i nauką na przyszłość” – powiedział Mariusz Kolekta, prezes i drugi trener koszykarek Stai Brzeg.

MUKS Poznań – Stal Brzeg 69:65 (10:17, 24:13, 14:15, 21:20)
Stal Brzeg: Wiktoria Wiśniowska 19, Basia Łachacz 12, Aleksandra Błasiak 11, Patrycja Łojek 10, Wiktoria Janiec 7, Natalia Szymczak 4, Magda Libront 2, Anna Międzybrodzka 0, Agnieszka Wierzbicka. Trenerzy: Arkadiusz Ulok, Mariusz Kolekta.

Za tydzień 11 marca koszykarki Stali Brzeg zagrają kolejny mecz wyjazdowy w Gorzowie Wlkp. a sezon zakończą meczem rewanżowym tydzień później tj. 18 marca o godzinie 18:00 w hali MOSiR przy Oławskiej.