Orlik ponownie przegrał. Kąty Wrocławskie lepsze

1

Tym razem zawodnicy z Brzegu udali się na spotkanie wyjazdowe do Kątów Wrocławskich. Rywalem brzeżan byli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego, którzy po zwycięstwie zajmują dziesiątą lokatę, natomiast Orlik wciąż znajduje się na ostatnim miejscu. Wraz z przegraną w Kątach brzeżanie stracili już szansę na utrzymanie się w II Lidze.

Oba zespoły od pierwszych minut zaczęły wyrównaną walkę. Przez pierwszy kwadrans trudno byłoby wskazać na zwycięzcę tego spotkania, jednak kolejne minuty zdecydowanie należały do gospodarzy. Szczypiornistom Orlika włączyła się „blokada”, a niska skuteczność w ataku powodowała zwiększanie przewagi UKS-u. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 20:11.

Po zmianie stron zawodnicy Pawła Pietraszka zaczęli zdobywać bramki w równym tempie co rywale, jednak odrobienie strat z pierwszej części spotkania było zadaniem niewykonalnym. Po kwadrancie drugiej odsłony meczu zawodnicy z Kątów Wrocławskich wciąż utrzymywali dziesięciopunktową przewagę, ale do końcowego gwizdka dołożyli kolejne trafienia i ostatecznie zwyciężyli  39:26. To była to już 22. porażka zespołu z Brzegu.

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie – SKS Orlik Brzeg 39:26 (20:11)

UKS: Jarząbek, Grzesiak – Jaworski 2, T. Łuczak 6, Kazimierczak 6 Wilk, M. Łuczak 4, Serafin 9, Niżyński 2, Ostrówka 3, Malawski 2, Jeruszka. Trener Jerzy Dyrkacz. Kary: 12. min. Karne 6/5

Orlik: Andraszczak – Błajda 4, Stopka, Krawczyk 4, Brzeżański 1, Bednarek, Wojcieszek 3, Marcyszyn 4, Pieńczewski 10. Trener Paweł Pietraszek. Kary: 14. min. Karna 2/1.

Sędziowie: Tomasz Gaweł, Łukasz Nowak. Widzów: 100