Remis Orlika z Astrą. Rywale lepsi w rzutach karnych

0

W przedostatnim spotkaniu, kończącym rozgrywki II Ligi Orlik Brzeg zremisował 30:30. W dogrywanych rzutach karnych lepsi byli jednak rywale z Nowej Soli i to oni zainkasowali dwa punkty.

Pierwsi do ataku ruszyli zawodnicy Orlika i to oni jako pierwsi po bramkach Pieńczewskiego, Macyszyna oraz Krawczyka wyszli na prowadzenie 3:1. W kolejnych minutach przyjezdni z Nowej Soli doprowadzają do remisu, następne akcje należą już do nich, gdyż po wyrównanej grze doprowadzają do przewagi. Na dziesięć minut przez zakończeniem pierwszej części spotkania na korzyść Astry wynik wynosi 8:14. Po gwizdku kończącym pierwszą połowę przewaga zmalała do trzech bramek – 14:17.

Po zmianie stron podopieczni trenera Pietraszki wyraźnie wzięli się do pracy, stawiając za cel odrobienie strat. Małymi krokami w 46. minucie brzeżanom udało się doprowadzić do remisu 21:21. Zaistniała sytuacja nie pozwalała żadnemu z zespołów przez kolejne minuty wyjść na przekonywujące prowadzenie Obie ekipy stać było jedynie na jednobramkowe prowadzenie, które po chwili ponownie zamieniało się na remis.

Nerwowa sytuacja miała miejsce w ostatniej minucie spotkania. Zawodnik gości Grygorowicz oddał celny strzał do bramki Orlika, przyjezdni wyszli na prowadzenie 29:30, na całe szczęście najskuteczniejszy zawodnik z Brzegu – Pieńczewski rzucił ostatnią bramkę po przyznanym rzucie karnym. Mecz zakończył się remisem 30:30, a podziale punktów zadecydowały rzuty karne w których Orlik nie miał szczęścia i przegra 3:5. Brzeżanie musieli zadowolić się jedynie punktem.

SKS Orlik Brzeg – MKST Astra Nowa Sól 30 : 30 < 3 : 5 > ( 14 : 17 )

Orlik: Andraszczak – Błajda 1, Stopka 2, Krawczyk 2, Brzeżański 2, Wojcieszek 4, Krocz1, Marcyszyn 6, Pieńczewski 12. Trener Paweł Pietraszek. Kary: 14. min. Karna 8/7.

Astra: Gołębiowski 1, Ceglarz, Kujawa – Lisiewicz 12, Lotko 3, Bortnowski 2, Ksendra 1, Grygorowicz 2, P. Nowakowski 4, R. Nowakowski 2, Hołubek 2. Trener Robert Kołdyński

Sędziowie: Arkadiusz Grubiak Wrocław, Paweł Sołtysik Ziębice. Widzów: 20