Krystian Pikaus nie jest już trenerem Stali. Zastąpi go Grzegorz Podstawek

0

Jak czytamy na stronie internetowej Stali Brzeg, Zarząd Klubu podjął decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem brzeskiej drużyny – Krystianem Pikausem. 8. maja trenerskie stery przejął Grzegorz Podstawek.


Pod wodzą Krystiana Pikausa, Stal Brzeg rozegrała 44 mecze w III lidze, z czego 21 wygrała, 12 zremisowała a 11 przegrała. W tym czasie drużyna 83 gole zdobyła, a 57 straciła. Trener prowadził drużynę od stycznia 2017 roku, kiedy to zastąpił na tym stanowisku Sebastiana Sobczaka.

„Informujemy, iż decyzją Zarządu klubu, z dniem 07.05.2018, Krystian Pikaus nie jest już trenerem pierwszej drużyny BTP Stal Brzeg. (…) Zarząd klubu, bardzo dziękuje Krystianowo Pikausowi za jego pracę i wkład w rozwój klubu oraz życzy powodzenia i sukcesów w dalszej pracy trenerskiej.” – czytamy w komunikacie Zarządu Klubu BTP Stal Brzeg, zamieszczonym na stronie www.stalbrzeg.futbolowo.pl.

Nowym trenerem Stali, z dniem 08.05.2018, został 38-letni Grzegorz Podstawek. Trener Podstawek rozpoczynał swoją karierę piłkarską we Wrocławiu – gdzie się urodził. Grał w takich klubach jak Arka Gdynia, Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Polonia Bytom, z którą awansował do Ekstraklasy. Tam zdobył 20 goli. O podpisaniu kontraktu z Podstawkiem, Zarząd Klubu poinformował kibiców w kolejnym komunikacie opublikowanym na portalu Stali Brzeg, w którym czytamy, że trener prowadzić będzie drużynę do końca sezonu z opcją przedłużenia na kolejny.

fot. Stal Brzeg

„(…) W swojej karierze trenerskiej Grzegorz Podstawek, przez niemal cztery lata prowadził Piasta Żmigród, z którym pożegnał się w grudniu 2017. Umowa z Grzegorzem Podstawkiem została podpisana do końca obecnego sezonu z możliwością jej przedłużenia na kolejny sezon. Gratulując nowemu trenerowi posady w naszym klubie, życzymy mu powodzenia i samych wygranych.” – przekazał Zarząd Klubu BTP Stal Brzeg.