W Dychę – Strzeleckie Zawody ASG

0

W sobotę (26 maja) w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzegu odbędą się I Otwarte Mistrzostwa Brzegu w strzelaniu. Zawody odbędą się pod nazwą „W Dychę” Strzeleckie Zawody ASG. Kobiety i Mężczyźni będą rywalizować w strzelaniu z broni krótkiej w pozycji stojącej i z broni długiej w pozycji leżącej.


ASG, czyli air soft gun to repliki broni najczęściej w skali 1:1. Takie repliki normalnie strzelają, z tą jednak różnicą wobec broni ostrych, iż za pocisk służy mała, plastikowa kulka o masie 0,20 do 0,40 grama.

Główna klasyfikacja zawodów będzie utworzona na podstawie wyników strzelania z obu broni, ale najlepsi w poszczególnych kategoriach również będą nagrodzeni. Zawodnicy będą strzelać w 10-osobowych grupach o wyznaczonych godzinach, a 5 najlepszych pań i 5 najlepszych panów zakwalifikuje się do finału.

Organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Akademia Survivalowo-Militarna SLS Lipiński, a uczestnictwo jest bezpłatne.

REGULAMIN ZAWODÓW

Czas: 26 maja (sobota), godzina 11:00
Miejsce: Hala MOSiR, ul. Oławska 2

Uczestnicy:
– wszyscy chętni od 14 roku życia.
– kategorie: kobiety i mężczyźni (broń krótka stojąc, broń długa leżąc, klasyfikacja łączna).
– osoby niepełnoletnie muszą okazać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych.

Zgłoszenia:
– zgłoszenie musi zawierać: imię i nazwisko, rok urodzenia, miejscowość zamieszkania, numer telefonu oraz ewentualnie instytucję lub klub, który uczestnik reprezentuje.
– zgłoszenia należy wysyłać do 24 maja (czwartek), do godziny 23:59 na adres mosir.sport@brzeg.pl.

System zawodów:
– zawodnicy będą strzelać w eliminacjach w 10-osobowych grupach co 40 minut (od 11:00), o godzinie startu poinformujemy każdego zawodnika – decyduje kolejność zgłoszeń
– w trakcie strzelania eliminacyjnego każdy zawodnik będzie miał 3 próbne strzały i 5 punktowanych (z każdej z broni)
– po strzelaniach eliminacyjnych zostanie utworzona klasyfikacja końcowa dla każdej z broni oraz klasyfikacja łączna, na podstawie której 5 kobiet i 5 mężczyzn zostanie zakwalifikowanych do finału, przypadku takiej samej liczby punktów na miejscach medalowych w klasyfikacji poszczególnych broni zarządzona będzie dogrywka – 3 strzały w czasie 15 sekund
– w rozgrywce finałowej 5 zawodników oddaje 5 strzałów punktowanych na każdej z broni (nie zalicza się punktów z eliminacji), w przypadku takiej samej liczby punktów zarządzona będzie dogrywka – 3 strzały w czasie 15 sekund na każdej z broni

Harmonogram zawodów:
– godzina 11:00 – strzelanie pierwszej grupy
– godzina 11:40 – strzelanie drugiej grupy
– co 40 minut strzelanie kolejnych grup (w zależności od liczby zgłoszonych zawodników) i ostatnia grupa finałowa
– po finale dekoracja najlepszych zawodników

UWAGA!!!
W zawodach mogą brać udział wszyscy chętni od 14 roku życia i udział w nich jest dobrowolny. Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie i występują w zawodach na własną odpowiedzialność. Organizatorzy zapewniają nadzór instruktora strzelania.

KONTAKT
www.mosir.brzeg.pl
e mail: mosir.sport@brzeg.pl
tel.: 513 791 044