Trwają zapisy do Letniego Ultramaratonu w Oławie!

0
letni ultramaraton

10 czerwca br. w Oławie odbędzie się pierwszy etap Letniego Ultramaratonu Na Raty 2018. W tym roku biegacze mogą wziąć udział w pięciu zawodach, każdy na dystansie 10 km. Pierwsze 4 etapy odbędą się na ścieżce biegowej w terenie leśnym (tzw. Zaodrzańska Agrafka). Trasa V biegu posiada atest PZLA i poprowadzi ulicami miasta, a więc to nic innego, jak XI Bieg Koguta!


– Wszystkie etapy odbędą się w trzytygodniowych odstępach. Zaczynamy 10 czerwca od „Zaodrzańskiej Agrafki”. Etap finałowy to XI Bieg Koguta, który zaplanowaliśmy na 2 września. Kategorie, w których uczestnicy będą nagradzani to: bieg indywidualny, bieg drużynowy, nordic walking oraz „bieg na 2 nogi i 4 łapy”, czyli dla osób biegnących ze swoimi czworonogami. Do klasyfikacji zaliczają się 4 najlepsze czasy – informuje Maciej Ziółkowski, koordynator sportowego wydarzenia.

Zgłoszenia do pierwszych 4 biegów można dokonywać drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza na stronie www.zmierzymyczas.pl/zapisy/592/letni-ultramaraton-na-ratyedycja-i.html. Link będzie dostępny do 6 czerwca. Po tym terminie zapisy będą możliwe w biurze zawodów (w przypadku wolnych numerów).

Aby wziąć udział w V etapie, czyli XI Biegu Koguta, należy dokonać dodatkowego zgłoszenia wypełniając formularz na stronie www.zmierzymyczas.pl/zapisy/531/xi-bieg-koguta.html.

Regulamin Letniego Ultramaratonu Na Raty 2018 dostępny jest na stronie www.zmierzymyczas.pl/images/LUMNaR_-_Regulamin_v.2.pdf. Tygodnik Panorama Powiatu oraz portal Brzeg24.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.