LZS Żłobizna z brązowym medalem po Minimundialu 2018

0

W sobotę i niedzielę (16-17 czerwca), drużyna młodych piłkarzy ze Żłobizny wzięła udział w turnieju o Puchar Burmistrza Głogówka. Osiem zespołów, w tym mistrz Opolszczyzny Odra Opole, prowadziło zaciętą i wyrównaną walkę na boisku. Trampkarze LZS-u Żłobizna ostatecznie stanęli na podium zajmując w Minimundialu trzecie miejsce.


Na najwyższym stopniu podium stanął zespół Odry Opole, w którym na co dzień gra mieszkający w Żłobiźnie Robert Babijczuk. Drugie miejsce przypadło piłkarzom Fortuny Głogówek.

– Cieszymy się z wyniku. Nasz zespół pokazał charakter i wolę walki. Na szczególne wyróżnienie zasługuje wynik 3:3 z Odrą Opole w eliminacjach wyjścia z grupy. Chłopców świetnie przygotował trener Patryk Dygus, zawodnik 1. ligowego zespołu GREDAR Futsal Team Brzeg. Za pomoc w organizacji i funkcjonowaniu naszego klubu chcielibyśmy podziękować wójtowi Skarbimierza Andrzejowi Pulitowi, sołtysowi Żłobiżny Januszowi Jacheć , prezesowi LZS Żłobizna Sebastianowi Zajączkowskiemu oraz sponsorowi firmie Gredar – mówią przedstawiciele klubu.

Tabela Minimundialu 2018
1. ODRA Opole
2. Fortuna Głogówek
3. LZS Żłobizna
4. Spaiders Krapkowice
5. Chemik Kędzierzyn-Koźle
6. Rolnik Biedrzychowice
7. Fortuna Głogówek 2
8. Chemik Kędzierzyn-Koźle 2