Orlik przegrywa mecz inauguracyjny w Świebodzinie

0

W sobotę (15.09), w spotkaniu inaugurującym nowy sezon Orlik Brzeg udał się do Świebodzina. W pojedynku z miejscowym Zewem, brzeżanie doznali pierwszej porażki. Ich rywal w poprzednim sezonie zajął trzecie miejsce w tabeli, a sobotni (15.09) pojedynek był dla zawodników Orlika zdecydowanie trudną przeprawą.

Podopieczni Michała Piecha udali się do Świebodzina w pełnym, szesnastoosobowym składzie. Przez pierwsze kilku minut na parkiecie trwała wyrównana walka. Niestety w 16. minucie zawodnik Orlika Rafał Świerczyński otrzymał niebieską kartkę, która oznacza dyskwalifikację na resztę spotkania oraz zakaz udziału w przynajmniej trzech, kolejnych meczach. Bez Świerczyńskiego pozycja w ataku zawodników z Brzegu widocznie została osłabiona. Inicjatywę przejął grający trener Michał Piech, ale jego dwa ostatnie trafienia to zdecydowanie za mało. Gospodarze w ostatnich minutach pierwszej połowy wykorzystali osłabienie brzeskiej drużyny na swoją korzyść. Przy stanie 8:6 zdobyli pięć bramek z rzędu i wygrali pierwszą część spotkania 13:6

Po zmianie stron przewaga z pierwszej połowy wyraźnie utrzymywała się właściwie do końca spotkania. Mimo poprawionej i lepszej gry brzeżan w ataku, wszelkie wysiłki były niewystarczające, by choć na chwilę Orlik mógł zbliżyć się do zawodników Zewu. Największą liczbę bramek dla Orlika zdobył Michał Piech. Spotkanie zakończyło się wynikiem 22:17

Kolejny mecz, w którym Orlik powalczy o punkty odbędzie się w Koninie. Pierwszy mecz przed własną publicznością brzeżanie rozegrają w ostatnią sobotę września (29.09) z UKS Trójka Nowa Sól.

Zew Świebodzin – Orlik Brzeg 22:17 (13:6)

Zew: Ceni – Tomczyk 7, Hrycak, Ksiązkiewicz 1, Szpara, Bryza, Borówczak, Kaliszak, Świetek, Kowalaszek, Osiecki, Cenin 2, Kwiatkowski, Nogajewski 7, Nowicki 5. Trener: Dariusz Wojtala. Kary: 16 min., karne: 6/4.

Orlik: Bednarek – Młotkowski, Białożyt 1, Krocz 2, Stypiński 3, Sendara 1, Bujak, Wojcieszek, Świerczyński 1, Miś 1, Suwiczak, Stopka, Piech 6, Jarosz, Dziurgot 2. Trener: Michał Piech. Karne:  2/0, kary: 16. min., kartki: Świerczyński, Miś.