Wygrana Olimpu w Zielonej Górze i awans w tabeli

0

Zespół szczypiornistów Olimpu Grodków w ramach 5. kolejki udał się w podróż do Zielonej Góry z planem przywiezienia następnych punktów. Plan został zrealizowany z zegarmistrzowską dokładnością, przy wydatnej pomocy mistrza Młoczyńskiego, który był pierwszoplanową postacią meczu z „Akademikami”.

Cenne punkty pojechały do Grodkowa dzięki dobrej grze w defensywie. Spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego rozpoznawania, czego efektem była niska skuteczność zawodników obu drużyn, którym raz po raz na drodze stawali bramkarze obu zespołów. W 15. minucie meczu na tablicy był remis 3-3. Nie lepiej było po następnym kwadransie gry, kiedy zawodnicy obu drużyn zdobyli małą liczbę bramek, jak na mecz piłki ręcznej. Po kończącym pierwszą część spotkania gwizdku sędziego, na tablicy wyników prowadzili gospodarze 7:6.

Wynik 7-6 zwiastował, że walka o końcowy sukces będzie trwała do końca meczu, tak też było. Żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na większe prowadzenie niż dwiema bramkami, festiwal błędów i nieskuteczności trwał w najlepsze. Więcej szczęścia i opanowania mieli w tym fragmencie gry grodkowianie i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Bramki w ofensywie zdobyło wielu zawodników, Olimp stworzył zagrożenie na wszystkich pozycjach. Ostateczny wynik meczu wynosił 19:20 z przewagą dla grodkowskiej drużyny.

Po piątym zwycięstwie podopieczni Mieszkowskiego i Malinowskiego zaliczyli awans o jedno miejsce. Obecnie Olimpijczycy znajdują się na trzecim miejscu z dorobkiem jedenastu punktów. Cztery punkty dzielą ich od lidera – MKS Olimpii Piekary Śl.

Kolejny mecz Olimp Grodków rozegra przed własną publicznością już 3. listopada. Kibiców i zawodników czekają wtedy derby Opolszczyzny, a rywalem gospodarzy będzie ASPR Zawadzkie.

KU AZS Uniwersytet Zielona Góra – UKS Olimp Grodków 19:20 (7:6)

AZS: Pawlisz, Hady, Jarszak – Kociszewski 2, Góral 2, Gadaj 2, Kuliński 1, Tarasiuk, Mieszkian 1, Szarłowicz 3, Franaszek 5, Należyty, Kiersnowski 2, Chałupka, Jasiński 1, Więdłocha. Trener: Ireneusz Łuczak. Kary: 12 minut. Karne: 8/5.

Olimp: Młoczyński, Mańko – Maciejewski 2, Koszyk 2, Hertel 3,Rogaczewski 2, Chmiel 1, Kolanko 1, Marcyniuk, Stępień, Mierzwiński 2, Kulej, Ungier 5, Szulc 2, Wiśniowiecki, Turyniewicz. Trenerzy: Piotr Mieszkowski, Grzegorz Malinowski. Kary: 12 minut. Karne: 4/2.