Nauczyciele lubią aktywność fizyczną. „Opolski Bieg Belfra dla Niepodległej” w Grodkowie

0

W sobotę (27.10) w Grodkowie odbył się „Opolski Bieg Belfra dla Niepodległej” zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Opolu. Na starcie stanęło 154. biegaczy oraz 88. sympatyków marszów z „kijkami”, czyli nordic-walking. Rywalizacja przebiegła w sportowej atmosferze, bowiem większość uczestników to nauczyciele i pracownicy oświaty z województwa opolskiego, ale również spoza granic naszego województwa.


Biegacze mieli do pokonania dwie pętle po 5 kilometrów. Start i meta zaczynała się przy ZS CKP im. „Żołnierzy Niezłomnych”, natomiast biorący udział w nordik-walking jedną pętlę. Jako pierwszy na mecie pojawił się Andrzej Lachowski nauczyciel z Zespołu Szkół Ogólnokształcących STO w Krakowie, który pokonał trasę w czasie 32. minuty i 48. sekund.

WYNIKI
Wszystkie wyniki Bieg  Wszystkie Wyniki Nordic-walking

Jest to impreza, na której obchodzimy „Dzień Edukacji Narodowej” (przyp. red. Obchodzony jest 14 października) oraz obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości, które będą mieć miejsce za dwa tygodnie. Naszym głównym założeniem jest promowanie aktywności fizycznej, pragnęliśmy zintegrować środowisko oświaty. Cieszy nas niezmiernie, że w naszym biegu wzięło udział około 270. sportowców z czego 3/4 to nauczyciele i pracownicy oświaty z różnych części Polski, pojawili się goście z Bydgoszczy, Wrocławia, Krakowa, Kłodzka, Legnica, Wrocław, czy też z miejscowości w naszym województwie – wyjaśnia Robert Socha z Kuratorium Oświaty w Opolu

Organizatorzy zapewnili występy uczniów szkół i placówek oraz zaproszonych gości, poczęstunek „Gminnej Rady Kobiet”. Każdy z uczestników wziął udział w losowaniu nagród. Nagrodą główną w losowaniu była bieżnia stacjonarna. Wszystkie osoby, które znalazły się na podium mogły liczyć również na atrakcyjne nagrody. Część pieniędzy z opłaty startowej została przekazana dla rady rodziców jednej z szkół w Grodkowie.

Jesteśmy jednym z Organizatorów „Opolskiego Biegu Belfra dla Niepodległej” z czego jesteśmy bardzo dumni. Wspieraliśmy i razem z Kuratorium Oświaty w Opolu zorganizowaliśmy to wydarzenie. Cała nadwyżka, jeszcze szczegółowo nie wiemy jaka będzie to kwota, ale postanowiliśmy przekazać ją na działające przy naszej szkole Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Świt”, które niesie pomoc rodzicom i dzieciom niepełnosprawnym. Każda kwota wspiera naszą działalność, która pozwala na działalność i pomoc ludziom z czego bardzo się cieszymy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie będziemy mogli uczestniczyć w organizacji kolejnego „Biegu Belfra” w Grodkowie. Dziękujemy kuratorowi oświaty Michałowi Siek oraz dyrektorowi Robertowi Socha, za organizację „Opolskiego Biegu Belfra dla Niepodległej”  w naszym mieście i za wsparcie Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Świt” – dodała wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grodkowie, Maria Ziółkowska.

Organizatorem biegu był Opolski Kurator Oświaty. Współorganizatorzy, którzy pomogli w jego organizacji: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grodkowie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Grodkowie, Urząd Miasta w Grodkowie, Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie oraz Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Gminy Grodków „Gminna Rada Kobiet”.