Przegrana Gredaru w starciu z GSF Gliwice.

0

W ramach 7. kolejki I Ligi Futsalu brzeski KS Gredar Futsal Team podejmował przed swoją publicznością drużynę GSF Gliwice. Dla brzeżan każdy punkt jest na wagę złota. Niestety goście ze Śląska rozgromili gospodarzy z czterobramkową przewagą. Warto zauważyć, że GSF Gliwice zajmuje 4 miejsce w ligowej tabeli. Gredar natomiast – spadkową 11 pozycję.

Już od pierwszych minut w niedzielnym (04.11) spotkaniu w ataku przeważali przyjezdni. Bardzo szybko ich starania zostały zamienione na pierwszą bramkę. Tę – już w 5. minucie – zdobył Wilk. Kolejne trafienie, kilka minut później należało do Luteckiego. Ostatnią bramką, która padła w I połowie był gol, który dla Stali zdobył Dykus. Zawodnik z Brzegu wykorzystał przyznany przedłużony rzut karny i pokonał bramkarza gości. Ostatecznie ta część meczu zakończyła się wynikiem 1:2 i prowadzeniem drużyny z Gliwic.

Wydaje się, że Gredar nie wykorzystał przerwy na opracowanie nowego pomysłu na to spotkanie. W drugiej połowie szwankował atak i obrona. Słabość w defensywie skutecznie wykorzystywana była przez przyjezdnych, którzy zdobywali kolejne gole. Autorami bramek byli strzelcy z pierwszej połowy – Wilk, który zdobył trzeciego gola dla swojej drużyny i Lutecki, któremu udało się pokonać Raczkowskiego jeszcze dwa razy.

Przegrana 5:1 powinna dać do myślenia sztabowi szkoleniowemu Gredaru. Drużyna zajmuje spadkową – jedenastą pozycję w tabeli ligowej i do tej pory wywalczyła jedynie 4 punkty.

Kolejny mecz brzeżanie rozegrają na wyjeździe już w niedzielę 18. Listopada w Tychach, gdzie podejmie miejscowy GKS. Kolejne spotkanie na brzeskim parkiecie odbędzie się już 24. listopada. Wtedy brzeżanie zmierzą się z Berlandem OSiR Komprachcice.

Gredar Futsal Team – GSF Gliwice 1:5 (1:2) Patryk Dykus 14 – Dominik Wilk5′, Tomasz Lutecki 13′, Dominik Wilk 28′, Tomasz Lutecki 30′, Tomasz Lutecki 30′.

GREDAR: Skład podstawowy: Michał Zboch, Marcin Raczkowski,  Mateusz Mika, Wojciech Krawców, Patryk Dykus, Skład rezerwowy: Marcin Kucharski, Serhii Ostapyshen, Jan Rojek, Przemysław Matejko, Mariusz Sikorski, Rafał Ożóg, Mateusz Fabiszewski, Janusz Fabijaniak. TRENER: Artur Adasik.

GSF: Skład podstawowy: Łukasz Groszak, Zbigniew Mirga, Tomasz Czech, Michał Cygnarowski, Tomasz Lutecki. Skład rezerwowy: Szymon Cichy, Łukasz Bogdziewicz, Michał Mirga, Amadeusz Pasierb, Piotr Paul, Michał Rabiej, Mateusz Szyszko, Dominik Wilk, Jakub Węgiel. TRENER: Tomasz Ulfik.