Przegrana Olimpu w Wielkopolsce

0

Po emocjonującym i wyrównanym wyjazdowym spotkaniu w Grodkowian w Lesznie z miejscowym MKS Real Astromal musieli uznać wyższość gospodarzy. Jest to już druga z rzędu przegrana Olimpijczyków, którzy byli bliscy sprawienia niespodzianki w Wielkopolsce.

Spotkanie rozpoczęło się od potężnego ostrzału grodkowian na bramkę leszczynian. Po pięciu minutach prowadzili już 3:0, po chwili wynik ten wzrósł do różnicy czterech bramek. Już na samym początku tego spotkania zawodnicy Olimpu rzucili rękawicę gospodarzom, którzy byli faworytami w tym spotkaniu już od samego początku spotkania. Grodkowianie prowadzili wprawdzie do 20. minuty, lecz wówczas to zawodnik MKS-u Meissner doprowadził do remisu. Od tego momentu między obiema ekipami przez kolejne minuty nawiązała się równorzędna walka do końca pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 11:11.

Po zmianie stron przez dłuższy czas ponownie górą byli przyjezdni, którzy z powodzeniem dobrze radzili sobie w grze obronnej i wyprowadzali skuteczne kontrataki. Przy stanie 13:16 w 38. minucie, gospodarze musieli się wziąć się w garść. Sześć minut później doprowadzili najpierw do remisu 17:17. A kolejne minuty spotkania w drugiej połowie nie szły po myśli sztabu szkoleniowego z Grodkowa. Wyrównana walka trwała do 53. minuty spotkania. Bramkarze po obu stronach wyciągali regularnie piłkę ze swoich bramek, na nieszczęście grodkowian zabójcza okazała się końcówka spotkania. Ostatecznie Olimp przegrał 26:24

Po drugiej z rzędu przegranej zespół Olimpu spadł na szóstą lokatę w ligowej tabeli pierwszej ligi. Kolejne spotkanie Grodkowianie rozegrają przed własną publicznością z MSPR Siódemka Miedź Legnica – obecnie 2. miejsce po siedmiu kolejkach.

MKS Real-Astromal Leszno – UKS Olimp Grodków 26:24 (11:11)

MKS: Musiał, Królikowski Kruk – Przekwas 7, Rogoziński, Nowak, Misiaczyk 1, Wierucki 1, Meissner 1, Łuczak, Szkudelski 4, Jaśkowski 3, Zdobylak 4, Raczkowiak 5, Frieske, Skorupiński.Trener: Maciej Wierucki. Kary: 12 min. Karne: 5/4

Olimp: Młoczyński Łągiewka, Mańko – Maciejewski 7, Koszyk, Hertel 2, Rogaczewski 10, Chmiel, Kolanko 3, Marcyniuk, Stępień, Kulej, Mierzwiński 1, Szulc 1, Górny, Turyniewicz. Trenerzy: Piotr Mieszkowski i Grzegorz Malinowski. Kary: 12 min. Karne: 6/6