Przełamanie Olimpu. Wygrana z Siódemką Miedź Legnica

0

W sobotnim spotkaniu UKS Olimp podejmował przed własną publicznością MSPR Siódemkę Miedź Legnica. Zespół z dolnośląskiego przed tym spotkaniem zajmował wysoką drugą lokatę. Wydawało się, że grodkowianie nie będą mieli łatwego zadania w starciu z Siódemką. Po dwóch porażkach z rzędu w ostatnich meczach Olimpijczycy przełamali się i zwyciężyli.

Przed rozpoczęciem spotkania zawodnicy i kibice upamiętnili minutą ciszy Zdzisława Woźniaka – wieloletniego prezesa klubu z Legnicy, który zmarł z piątku na sobotę w wieku 63. lat we Wrocławiu.

Po pierwszym gwizdku, od pierwszych minut spotkania gospodarze ruszyli do ataku. Bramkę na otwarcie zdobył Mierzwiński, szybką odpowiedzią było trafienie Ziemińskiego. W kolejnych minutach Przyjezdni nie byli w stanie dorównać tempu gospodarzy, którzy po kwadransie prowadzili już 7:2. W kolejnych odsłonach pierwszej połowy obrona MSPR-u nadal nie radziła sobie w starciu z zawodnikami Olimpu. W bramce dobrze spisywał się Mączyński, który podminował przyjezdnych obroną rzutu karnego. Wraz z kolejnymi minutami pierwszej połowy zmienił się wynik, który po zakończeniu pierwszej połowy wyniósł 16:9.

Z pokaźną zaliczką, jaką zdobył Olimp w pierwszej połowie, jego zawodnicy mogli spokojnie rozpocząć grę po zmianie stron. Przez pierwsze minuty drugiej części spotkania podopieczni Mieszkowskiego i Malinowskiego nie zmniejszali tempa gry i pewnie zdobywali kolejne bramki. W 43. minucie przewaga gospodarzy wzrosła do 10 bramek, a wynik na tablicy wynosił 22:12. Przewaga Olimpu pozwoliła trenerom na wprowadzenie kilku zmian, niestety od tego momentu w zespole z Grodkowa wkradła się nerwowa atmosfera a zespołowi nie szło już tak dobrze jak wcześniej. Wysoka przewaga zmalała w 55. minucie do jednej bramki! Na całe szczęście sytuacja zmobilizowała grodkowian i ostatecznie wygrali 31:27, zdobywając kolejne cenne trzy punkty.

Po sobotnim spotkaniu Olimp awansował w tabeli ligowej na czwarte miejsce. Grodkowianie mają na swoim koncie 14. punktów. W kolejnym meczu grodkowianie zmierzą się w sobotę 24.11 o godzinie 17:00 na wyjeździe z MKS Wieluń. Kolejne ligowe spotkanie przed własną publicznością w weekend 1-2.12. Olimpijczycy będą podejmowali zespół Forza Wrocław.

UKS Olimp Grodków – MSPR Siódemka Miedź Legnica 31:27 (16:9)

Olimp: Młoczyński Łągiewka, Mańko – Maciejewski 5, Stępień 1, Hertel 3, Chmiel, Mierzwiński 2, Rogaczewski 7, Turyniewicz, Ungier 4, Kulej – 2, Kolanko 3, Górny, Koszyk, Szulc 4. Trenerzy: Piotr Mieszkowski i Grzegorz Malinowski. Kary: 6 min. Karne: 4/4

Siódemka: Mazur, Dekarz – Majewski 1, Przybylak, Płaczek 1, Koprowski,, Ziemiński 4, Bogudziński, Piwko 7, Drozdalski 2, Styrcz 1, Mosiołek, Światłowski, Gregułowski 6, Skiba 5. Trener: Paweł Wita. Kary: 4 min. Karne: 2/1