Derby pełne emocji! Gredar zremisował z Berlandem

0

W niedzielę (25.11) hala sportowa przy Oławskiej 2. wypełniła się po brzegi. W ramach 9. kolejki I ligi futsalu miejscowy Gredar podejmował zespół Berlanda OSiR Komprachcice. Wydarzenie ściągnęło do Brzegu również kibiców z pod Opola, którzy dumnie dopingowali swoją drużynę przez całe spotkanie. Sympatycy obu zespołów w derbowym spotkaniu mogli podziwiać niezłe widowisko, w którym bliscy wygranej byli gospodarze.

Zawodnicy obu zespołów już od pierwszych minut chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Bliski zdobycia pierwszej bramki w 6. minucie był Ostapyshen, zawodnik Gredaru kopną piłkę w kierunku bramki, lecz ta odbiła się od słupka. Zawodnicy Berlandu również nie dopisywało szczęście w ataku na bramkę. Przebieg spotkania zmienił się w 15. minucie. Po rajdzie na bramkę Gredaru i serii wymiany podań Lachowicz przekazał piłkę do Boczarskiego, ten bezbłędnie umieścił ją w bramce. Berland objął powadzenie 0:1. Szczęście gości nie trwało długo, bowiem w 19. minucie ich zawodnik – Andrzej Sapa omyłkowo trafił do swojej bramki. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Po zmianie stron to gospodarze górowali, jako pierwsi trafili do bramki swojego rywala. W 23. minucie sędziowie podyktowali rzut wolny dla Gredaru. Patryk Dykus wykonał go bezbłędnie, a oddany strzał bez większych problemów ominął stojący naprzeciw niego mur. Gospodarze pierwszy raz wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu. Pomyślność nie trwała długo bowiem minutę później wyrównał Boczarski. Przez kolejne minuty spotkania zawodnicy obu zespołów wypruwali sobie żyły, popełniając wiele błędów w ataku. W 35. minucie dzięki Salakowi Gredar ponownie przez chwilę mógł cieszyć się prowadzeniem 3:2. Na trzy minuty przed końcem strzelec bramki samobójczej z pierwszej połowy – Andrzej Sapa zrehabilitował się dając swojej drużynie remis. Spotkanie zakończyło się ostatecznie 3:3.

Mimo rozegrania dobrych zawodów, zespół Gredaru wciąż znajduje się na pozycji spadkowej z dorobkiem 5. punktów. W przyszłym tygodniu na wyjeździe zawodnicy z Brzegu zagrają kolejne derbowe spotkanie, tym razem ich rywalem będzie Odra Opole.

KS Gredar Futsal Team Brzeg – Berland OSiR Komprachcice 3:3 (1:1). (Dykus 23 ’, Salak 35′ – Boczarski 15′ i 24′, Sapa 37 ’ i sam. 7′)

Gredar: Raczkowski – Fabjaniak, Dykus, Jaworski, Zboch. Sikorski – Salak, Kot, Ostapyshen, Krawcow, Kucharski, Rojek, Matejko. Trener: Artur Adasik

Berland: Burduja – Meryk Riemann, Bienias, Boczarski. Korzonek – Shved, Lachowicz, Sapa, Przywara, Gawin, Gielza, Małek. Trener: Dariusz Lubczyński.