Orlik Pokonał Lidera Swarzędz! Brzeżanie umacniają się w czołówce

0

W minioną sobotę (01.12) zawodnicy klubu SKS Orlik Brzeg odnieśli piątą z rzędu wygraną! Ich rywal Lider Swarzędz postawił trudne warunki zawodnikom z Brzegu, ale punkty powędrowały do zespołu Orlika. zakończenia rundy jesiennej pozostały jeszcze dwie kolejki, a już można powiedzieć, że brzeżanie są rewelacją obecnych rozgrywek, nie tracąc wiele punktów do miejsca na podium, znajdują się w czołówce zespołów z II Ligi.

Spotkanie lepiej rozpoczęli przyjezdni, a pierwsze trafienie w spotkaniu z karnego zdobył Świerczyński. Po blisko 8. minutach gry zawodnicy objęli prowadzenie 1:4. W kolejnych minutach, gospodarzom ze Swarzędza udało się nadrobić straty i wyjść na prowadzenie, ale od 15. minuty na tablicy był remis 8:8. W pozostałej części pierwszej połowy na prowadzeniu jedną bramką był Lider. Dzięki mobilizacji i zaangażowaniu zawodników z Brzegu na dwie minuty przed końcem udało się im doprowadzić do remisu 15:15. Ostatecznie po cennym trafieniu Wojcieszka pierwsza połowa zakończyła się 15:16.

Po zmianie stron to zawodnicy Michała Piecha przez całą drugą połowę prowadzili. Jego zawodnicy przez większość czasu utrzymywali trzybramkowe prowadzenie nie pozwalając gospodarzom ze Swarzędza zbliżenie się. W ostatnich dziesięciu minutach spotkania zawodnicy z Brzegu powiększyli swoją przewagę, wygrywając to spotkanie różnicą sześciu bramek 26:32.

W przyszłym tygodniu w przedostatnim spotkaniu rundy jesiennej do Brzegu przyjeżdża jedna z najgroźniejszych drużyn w II Lidze. W sobotę (08.12) o godzinie 18:00 zawodnicy Orlika rozegrają spotkanie z liderem obecnych rozgrywek Borem Oborniki Śląskie. Mimo że, na Oławską 2 przyjedzie lider to można spodziewać się ciekawego spotkania. W imieniu klubu SKS Orlik zapraszamy wszystkich sympatyków piłki ręcznej do wspierania Orlika.

Lider Swarzędz – Orlik Brzeg 26:32 (15:16)

Lider: Dopieralski -Karasiewicz 3, Ochowniak, Potocki 2, Kosturski, Srachowiak Z., Gałek, Stachowiak F. 8, Florkowski 2, Napierała 4, Glinkowski 7. Karne 7/6. Kary 8. min. Trener Zbigniew Satachowiak.

Orlik: Jarosz – Świerczynski 9, Włodek 6, Ogorzelelec 5, Piech 3, Sendra 1, Młotkowski 2, Wojccieszek-1, Dziurgot 1, Stopiński 1, Stopka 1. Kary 10. min. Karne 4/4. Trener Michał Piech.