Ważna wygrana Gredaru. Awans brzeżan w tabeli ligowej

0

Gredar wygrał w ostatniej kolejce rundy jesiennej z Remedium Pyskowice. Dzięki wygranej przed własną publiczności, aż 6:3 brzeżanie awansowali w tabeli ligowej uciekając z ostatniego miejsca, na dziewiątą lokatę wyprzedzając swojego niedzielnego rywala o jedno miejsce. Zespół z Brzegu w rundzie jesiennej zwyciężył dwukrotnie, trzy razy remisował i odnotował aż sześć porażek.

W sobotnim pojedynku zarówno zespół i kibice oczekiwali wygranej na zakończenie rundy jesiennej. Hala przy Oławskiej 2 wypełniła się po brzegi, a zgromadzeni kibice mogli podziwiać dobrą grę swojego zespołu. Już od pierwszych minut gospodarze wyróżniali się na parkiecie na tle swoich rywali. Bardzo szybko, bo aż w 2. minucie na listę strzelców wpisał się Dykus, dając swojemu zespołowi prowadzenie. Kolejne trafienie na 2:0 tego zawodnika miało miejsce w 10. minucie. Swoje trzecie trafienie dołożył jeszcze Salak i gospodarze mogli cieszyć się z okazałej zaliczki. Niestety w 15. minucie Matejko, dał przyjezdnym nieoczekiwany prezent w postaci bramki samobójczej, pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie wynikiem 3:1.

Po zmianie stron można było odnieść wrażenie, że przyjezdni stali się bardziej aktywni na parkiecie. Efektem była bramka Woźniaka, na 3:2 w 25. minucie. Zdobyta bramka kontaktowa przez rywali pozwoliła się zbliżyć przyjezdnym, do gospodarzy jedynie na minutę, bowiem po upływie tego czasu drugie trafienie w spotkaniu zdobył Salak. Do końca drugiej połowy zawodnicy Gredaru pokonali bramkarza z Pyskowic jeszcze dwukrotnie. Hattricka zdobył Dykus, a w końcówce spotkania szóste trafienie dołożył Rojek. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3.

Kolejne spotkanie, już w rundzie wiosennej,Gredar rozpocznie po nowym roku. Brzeżanie rozegrają pierwszy mecz na wyjeździe z KS AZS UMSC w Lublinie.

Gredar Brzeg – Remedium Pyskowice 6-3 (3-1) Bramki dla Gredaru: Dykus (trzy), Salak (dwie), Rojek. Bramki Remedium: Mitkowski, Wośniak (po jednej),

Gredar: Raczkowski, Sikorski – Matejko, Jaworski, Dykus, Rojek – Ożóg, Zboch, Salak, Mika, Ostapyszyn, Kucharski, Fabijaniak, Kot. Trenerzy : Artur Adasik, Marcin Raczkowski

Pyskowice: Lubczyński, Płaczek – Wołongiewicz, Mitkowski, Misiak, Chojnacki, Adamczyk, Mucha, Dziedzic, Krzywka, Mikos, Woźniak, Mierzowski. Trzenerzy: Rafał Adamczyk, Jacek Podgórski