KSK Stal Brzeg przegrywa z MKS Polkowice

0

W sobotę (15.12) koszykarki KSK Stal Brzeg podejmowały na własnym parkiecie wicelidera II Ligi grupy B – MKS Polkowice. Brzeżanki mimo wielu błędów popełnianych w ataku, godnie walczyły i niewiele brakło, by sprawiły swoim kibicom prawdziwą niespodziankę. Niestety musiały uznać wyższość rywala.

Początek meczu gospodynie zaczęły od bardzo niekorzystnego dla siebie wyniku – 2:8. Choć w kolejnych minutach podopieczne Mariusza Kolekty zdołały wyjść na prowadzenie 13:10 to celne trafienia Tomaszewicz, pozwoliły jej zespołowi cieszyć się wygraną pierwszej kwarty. Pierwsza kwarta zakończyła się jednopunktową przewagą MKS-u i wynikiem 13:14. W drugiej kwarcie przyjezdne zdołały wypracować przewagę 22:27.

Po zmianie stron na parkiecie wyróżniały się jedynie dwie zawodniczki. Morgiel oraz Rorat. Pierwsza z nich zdołała zdobyć aż 11 celnych punktów, natomiast druga 7! Pozwoliło to na wygraną trzeciej kwarty przez brzeżanki różnicą jednej bramki 18:17. Zawodniczki zdołały wyjść również na prowadzenie 38:36, ale ostatecznie to przyjezdne z Polkowic wygrały trzecią kwartę 40:44. Ostatnia część meczu należała już bezapelacyjnie do zawodniczek z Polkowic, które pokazały gospodyniom opanowanie w trudnych chwilach. Tego opanowania Stali zdecydowanie zabrakło. Brzeżanki przegrały mecz z wynikiem 55:63.

Ostatnie spotkanie w tym roku Stalówki rozegrają 22. grudnia w Jeleniej Górze z  miejscowym Wichosiem.

Stal Brzeg – MKS Polkowice 55:63 (13:14, 9:13, 18:17, 15:19)

Stal: Rorat 21, Morgiel 13, Janiec 7, Strojny 7, Tudryn 4, Szymczak 3, Straszak, Jochańska, Dzieduszyńska. Trener: Mariusz Kolekta, asystentka: Sara Janiec.

MKS: Kosecka 8, Jeziorna 4, Raczyńska 6, Tomaszewicz 8, Łukasik 16, Koptyńska, Rybak, Mrowiec, Iwaniak 2, Podgajna 19. Trener: Michał Grzesik