Orlik punktuje w ostatnim spotkaniu! Wygrana z MKS Tęcza Kościan

0

W ostatnim spotkaniu w rundzie jesiennej i w tym roku kalendarzowym brzeski Orlik podejmował Tęczę Kościan. Było to szczególne spotkanie, ponieważ oba zespoły są sąsiadami w tabeli ligowej. Jeszcze przed sobotnim (15.12) spotkaniem, drużyna z Brzegu zajmowała piąte miejsce w ligowej tabeli. Dzięki wygranej z drużyną z Wielkopolski trzy punkty powędrowały do brzeżan. To z kolei pozwoliło im awansować o jedno oczko wyżej i zakończyć półmetek zmagań ligowych na wysokim, czwartym miejscu z dorobkiem 26. punktów.

Spotkanie rozpoczęło się od zdobycia bramki przez Ogorzelca, który był wyróżniającym się zawodnikiem w tym meczu. Odpowiedzią na bramkę rozgrywającego z Brzegu było trafienie jednego z najlepszych zawodników z Kościana – Olejnika. Przez 20. minut obie ekipy prowadziły równorzędną walkę, w której ciężko byłoby wskazać drużynę lepszą. Przestrzelony rzut karny przez Piecha przy stanie 10:9 i zdobycie wyrównującej bramki przez gości w końcówce pierwszej połowy, miała być sygnałem do ataku dla zawodników trenera Nowaka z Kościana. Sytuacja odwróciła się jednak na korzyść Orlika, który w ostatnich ośmiu minutach zdobył aż sześć trafień, które były decydujące o wygranej pierwszej połowy 16:12.

Po zmianie stron gospodarze obrali kurs ku zwycięstwu, starając się zdominować swoich rywali. Brzeżanie wyraźnie dominowali nad swoimi rywalami w niemal każdym aspekcie, a zwłaszcza w ataku. Na siedem minut przed zakończeniem tego spotkania, po bramce Dziurgota z koła i wspomnianego wcześniej Ogorzelca, drużyna Orlika wyszła na prowadzenie 27:21. W końcówce meczu u brzeżan zauważyć można było lekką dekoncentrację, co spowodowało zmniejszenie różnicy bramek do trzech. Mecz zakończył się wynikiem 30:27.

Wygrana na zakończenie rundy jesiennej i awans na czwarte miejsce pozwala zawodnikom Orlika, na patrzenie w przyszły rok z dobrym nastawieniem i motywacją do walki o kolejne ligowe punkty! Początek rundy rewanżowej rozpocznie się od spotkania przed swoimi kibicami w weekend 19-20.01.2019 r. z TS Zew Świebodzin.

SKS Orlik Brzeg – MKS Tęcza Kościan 30:27 (16:12)

Orlik: Jarosz, Madaliński – Cichoń 2, Białozyt 1, Stypiński 1, Sendra 1, Ogorzelec 7, Wojcieszek, Świerczyński 2, Miś 4, Krocz 2, Stopka, Piech 8, Dziurgot 2. Karne: 4/3. Kary: 8. min. Trener: Michał Piech.

Tęcza: Omar, Nosowiak – Graf 4, Olejnik 7, Napieralski 7, Krystkowiak 4, Weiss, Wesołek 4, Piątek 1. Karne: 4/3. Kary: 2 min. Trener: Dawid Nowak.