Bardzo wyczerpujący i udany tydzień Natalii Bajor

0
fot. materiały prasowe

W dniach 21-27.01.2019 brzeżanka Natalia Bajor (wychowanka trenera Zdzisława Grobelskiego z UGKS Odra Brzeg), reprezentująca KU AZS UE Wrocław – odniosła kilka spektakularnych sukcesów w tenisie stołowym. Podsumowanie rozgrywek.


W poniedziałek 21. Stycznia, Natalia Bajor zajęła 10. miejsce w prestiżowym 66. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Dolnego Śląska. Gala Sportu na Najlepszego Sportowca i Trenera Roku 2018 odbyła się we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

Trener zawodniczki – Zdzisław Tolksdorf uplasował się na 4.pozycji. Natalia znalazła się w doborowym towarzystwie (kapituła z kilkudziesięciu kandydatów wyłoniła 33 sportowców, a z nich najlepszą 10-tkę) m.in. u boku: pochodzącego z Jaworowa Aleksandra Śliwki – 1.miejsce (przyjmujący – siatkarz ZAKSA Kędzierzyn – Koźle),  biathlonistki Kamili Żuk – 2 m., młociarza PawłaFajdka – 5.miejsce, czy kolarki przełajowej– Mai  Włoszczowskiej.

Dwa dni później, tj. w środę 23. stycznia w uroczystej Diamentowej Gali, która odbyła się w Grodzisku Mazowieckim – Natalia uznana została najlepszą polską zawodniczka w 2018 roku, a także wyróżniono ją MVP ekstraklasy kobiet za 2018 rok.

W piątek 25. stycznia w Klubie Biznesowym na Stadionie Wrocław odbyła się z kolei Gala Plebiscytu Słowa Sportowego na Najpopularniejszego Sportowca na Dolnym Śląsku w 2018 roku. Wśród znakomitych sportowców Natalia znalazła się na 3.miejscu, za członkami sztafety 4×400 m – Jakubem Krzewiną i Rafałem Omelko, którzy pobili rekord świata w hali i zostali mistrzami świata, a także za Kingą Grzyb – jedną z najlepszych w historii polskich szczypiornistek. W pokonanym polu zostały m.in: kolarka Monika Brożyna, czy pływaczka Alicja Tchórz. Na 5.pozycji uplasowała się koleżanka klubowa Natalii – Anna Węgrzyn, a wśród trenerów Z. Tolksdorf był 2., a prezes KU UE Wrocław Andrzej Hrehorowicz zajął 3.miejsce wśród działaczy.

Bezpośrednio po tej imprezie brzeżanka wraz z trenerem i Anną Wegrzyn udała się do Zielonej Góry, gdzie w dniach 25-27 stycznia odbywał się 3. GPP seniorek i seniorów, z udziałem 69 kobiet i 108 mężczyzn. Natalia była rozstawiona w tym turnieju z nr 1 (wygrała poprzednie 2 edycje tego turnieju) i zaczęła gry w 2. dniu. Brzeżanka nie miała sobie równych i wygrała kolejno 8 gier, uzyskując bilans setów 28-6. W finale Natalia pokonała 4-1 (4,-7,6,6,6) swoją koleżankę klubową Katarzynę Węgrzyn. Wśród seniorów wygrał Marek Badowski (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), który w finale pokonał 4-3 Konrada Kulpę z Energa KTS Toruń.