Judocy ze Skarbimierza z medalami w Ostravie

0

W miniony weekend, tj. 23.02.2019 w czeskiej Ostravie zrealizowany został Puchar Czech w Judo – Grand Prix Ostrava 2019. Spośród startujących zawodników, dwa brązowe medale wywalczyli młodzi judocy ze Skarbimierza.


Był to pierwszy start skarbimierskich Judoków z Akademii Sztuk Walki UKS „SAKURA” po dwutygodniowym, przygotowawczym obozie zimowym.

Turniej bardzo mocno obsadzony był przez ekipy zagraniczne. Rozgrywany był na 8 matach. W sumie wystartowało w nim ponad 1500 zawodników z takich krajów jak: Czechy, Słowacja, Wielka Brytania, Dania, Węgry, Cypr, Grecja, Ukraina, a także Polska.

Reprezentanci Akademii Sztuk Walki UKS „Sakura” zaprezentowali się wprost wyśmienicie. Efektem ich sportowych zmagań są dwa brązowe medale, które przywieźli do Polski. Zdobyli je: Aleksandra Sznajder Witus – rocznik 2007 – w wadze -30kg oraz Kacper Kurpiel – rocznik 2007 – w wadze -60kg.

Należy koniecznie pochwalić naszych medalistów za wspaniałe, zaciekłe walki o medale – powiedział Piotr Witus trener sekcji judo i sumo ASW UKS „SAKURA”.

My również przyłączmy się do gratulacji a judokom ze Skarbimierza życzymy kolejnych sukcesów.