Orlik wygrywa z MKS-em Żagiew Dzierżoniów

0

W sobotę (02.03.2019) brzescy szczypiorniści dobrze spisali się w meczu rozgrywanym w Brzegu przeciwko drużynie MKS Żagiew Dzierżoniów. Orlik zdobył komplet punktów i umocnił swoją wysoką – trzecią pozycję w tabeli ligowej.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do zawodników z Brzegu. Już od pierwszych minut spotkania Orlik dominował na parkiecie – w hali sportowej przy ul. Oławskiej w Brzegu. Choć pierwsze celne trafienie należało do zawodników z Dzierżoniowa (w pierwszej minucie) to brzeżanie sukcesywnie budowali swoją przewagę, która rosła z minuty na minutę. Warto zauważyć, że poza początkiem spotkania, zawodnikom MKS-u ani razu nie udało się nawet doprowadzić do remisu i dorównać tempu gry Orlika. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 20:17.

Rywale brzeżan przebudzili się w drugiej części meczu. O ile pierwsza połowa zdecydowanie zdominowana była przez Orlika, tak w drugiej – szczypiorniści z Dzierżoniowa pewnie poprawili swoją grę i rzucili wyzwanie rywalowi. Gra wyrównała się od 49. minuty, kiedy to MKS doprowadził do remisu – 28:28. Do końca spotkania obie drużyny szły „łeb w łeb”, jednak to Orlik ostatecznie okazał się lepszy i zwyciężył różnicą trzech trafień 35:32.
Orlik Brzeg – MKS Żagiew Dzierżoniów 35:32 (20:17)

Orlik Brzeg: Łukasz Ogorzelec (11), Michał Piech (4), Arkadiusz Stopka (4), Jarosław Dziurgot (3), Mateusz MiŚ (3), Grzegorz Wojcieszek (3), Kamil BŁajda (2), Kamil StypiŃski (2), Waldemar CichoŃ (1), Rafał MŁotkowski (1), Rafał ŚwierczyŃski (1), Tomasz Jarosz, Maksymilian MadaliŃski, Kamil Adwent, Adam Krocz, Piotr Sendra. Trener: Michał Piech.
Żagiew Dzierżoniów: Michał Antosik (13), Bartosz Galik (5), Mateusz BŁaŻkiewicz (4), Mateusz PiĘdziak (4), Damian Kalinowski (2), Mateusz Parszyk (2), Jan KoŹmiŃczuk (1), Patryk Rogaczewski (1), Michał DelmaczyŃski, Piotr Kaczmarek, Piotr KuciŃski, Kacper Matyja, Tomasz Wasilewicz, Tomasz Konieczny. Trener: Damian Pikus.