Srebrny medal Natalii Bajor i Natalii Partyki w Spanish Open

0

Natalia Bajor i Natalia Partyka zdobyły srebrny medal dla Polski. W finale uległy 0-3 (-8,-5,-7) reprezentantkom Francji Stephanie Loeullette/Jia Nan Yuan gry podwójnej turnieju ITTF Challenge w hiszpańskiej Guadalajarze.

W 1/8 finału mistrzynie Polski pokonały 3-1 (8,-13,5,7) Czeszki Karin Adamkovą/Anetę Kucerovą. W ćwierćfinale rozprawiły się z Chorwatką Mateją Jeger i Niemką Sabine Winter, pokonując je 3-1(9,-8,4,6) oraz w półfinale wygrały z Tajwankami Huang Yu Wen/Li Yu Jhun 3-2 (6,-10,7,-9,11).

W turnieju gry pojedynczej N. Partyka przegrała 2-4 (4,-8-10,3,-3,-7) z Rosjanką Olgą Visniakovą , a Natalia Bajor uległa po ciężkim boju 3-4 (7,-11,10,-3,11,-7,-9) reprezentantce Francji Jia Nan Yuan – obie nasze zawodniczki na etapie 1/32 finału. Francuzka póżniej była jedną z przeciwniczek naszych deblistek.

Prosto ze Spanish Open N. Bajor i N. Partyka przenoszą się do Kataru na turniej najwyższej rangi Wordl Tour Platinum. W Dausze (26-31 marca) wystapią także Li Qian i Jakub Dyjas.