Wysoka przegrana Stali z rezerwami Górnika Zabrze

0

Zawodnicy Piotra Jacka zagrali w sobotę kolejne spotkanie w ramach III ligi. Tym razem miejscowa Stal podejmowała rezerwy Górnika Zabrze. Niestety zawodnicy Stali doznali wysokiej porażki 1:3, z czego kibice mogą być niezadowoleni.

W wyrównanej pierwszej połowie nie padły żadne gole, choć nie brakowało sytuacji pod bramkami obu zespołów. Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w drugiej połowie. Zaledwie w ciągu siedmiu minut przyjezdni zdobyli aż trzy bramki! Tak pokaźna zaliczka pozwoliła zawodnikom Górnika na spokojną grę do końca spotkania. Zawodnicy z Brzegu zdołali jedynie raz pokonać bramkarza przyjezdnych w 65. minucie, celny strzał oddał Cieślik. Brzeżanie kilkukrotnie mieli szanse na odrobienie strat, ale jedyne, na co było ich w tym dniu stać, to bramka Cieślika.

Po 21. kolejce Stal zajmuje czternastą lokatę z dorobkiem 24. punktów. Tuż nad zespołem z Brzegu z przewagą jednego punktu znajduje się MKS Kluczbork. Nad zespołem ze strefy spadkowej mają siedem punktów przewagi, do końca sezonu pozostało jeszcze 13. kolejek. Już za tydzień zawodnicy rozegrają kolejne spotkanie z rezerwami Zagłębia Lubin.

Stal Brzeg 1-3 Górnik II Zabrze, Mateusz Cieślik 65 – Konrad Zaradny 49, 56, Daniel Liszka 54

Stal: Stitou – Krupnik, Przystalski, Maj (55. Żegleń), Szubertowski – Gajda (74. Kulczycki), Danielik, Nowacki, Cieślik, Chodyga (64. Celuch) – Stępień (55. Smok).
Żółte kartki: Celuch, Przystalski, Szubertowski.