Gredar ograł Berlanda. Cenne punkty w derbach!

0

W niedzielę w ramach 1. ligi futsalu Gredar Brzeg odniósł bardzo ważne zwycięstwo. W spotkaniu derbowym pokonał Berlanda Komprachcice 2:3, odnosząc piąte zwycięstwo w tym sezonie. Wygrana pozwoliła oddalić się brzeżanom od strefy spadkowej, nad którą ma przewagę pięciu punktów. Do zakończenia rozgrywek w obecnym sezonie pozostały jedynie dwa spotkania, więc sympatycy mają się z czego cieszyć.

Na pierwsze trafienie w tym spotkaniu kibice musieli czekać do 10. minuty. Zawodnik Gredaru wykorzystał zamieszanie, jakie wytworzyło się podczas przyznanego chwilę wcześniej rzutu wolnego. Porczak uderzył piłkę pakując ją wprost do bramki. Chwilę później gospodarze doprowadzili do wyrównania, bramkę dla Berlandu zdobył Sapa. W kolejnych minutach pierwszej połowy brzeżanie zdobyli jeszcze dwa celne trafienia, których autorem był Dykus. Zawodnicy Gredaru mogli zejść do szatni z solidną zaliczką, prowadząc 1:3!

Po zmianie stron to gospodarze „mieli nogi pełne roboty”, z całych sił starając się odrobić straty z pierwszej połowy. Brzeżanie mieli jedno zadanie – obronić wynik. W 37. minucie do bramki Raczkowskiego trafił Bienias. Była to już druga i ostatnia bramka Berlandu w tym spotkaniu, które zakończyło się wynikiem 2:3. Chwilę wcześniej pod bramką gości panował chaos, sędziowie nie dostrzegli leżącego na parkiecie zawodnika Gredaru.W przyszłą sobotę (06.04) Gredar rozegra drugie w tej rundzie spotkanie derbowe z Odrą Opole o godzinie 18:00 w hali sportowej przy Oławskiej 2. Natomiast za dwa tygodnie rozegra ostatnie spotkanie w tym sezonie na wyjeździe z Remedium Hybryd Pyskowice.

Berland OSiR Komprachcice – Futsal Team Gredar 2:3 (1:3) Sapa 11′, Bienias 37′ – Porczak 10′,  Dykus11′, 20′

Gredar: Raczkowski (Nafalski) – Mika, Kucharski, Fabjaniak, Dykus, Kowalik, Ożóg, Matejko, Porczak, Zboch, Kucharski, Salak