Trzecia porażka z rzędu. Olimp przegrał z MKS-em Wieluń

0
Materiał wyborczy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA

W 20. kolejce kibice z Grodkowa oczekiwali, że miejscowy Olimp po dwóch przegranych osiągnie w końcu zwycięstwo w meczu z MKS-em Wieluń. Choć oba zespoły przed tym spotkaniem dzieliła spora różnica punktowa i jedno miejsce w tabeli, to grodkowianie mieli spore szanse na pokonanie swoich sobotnich rywali. Niestety i tym razem zawodnicy mimo starań zawiedli i odnieśli trzecią z rzędu porażkę.

Po pierwszym gwizdku to gospodarze rozpoczęli spotkanie od celnego trafienia Rogaczewskiego. Z każdą minutą drużyna gospodarzy powiększała stan zdobytych bramek, jednak rywale z Wielunia czujnie zadbali, by gospodarze zbytnio się nie oddalili. W 20. minucie za sprawą Famulskiego i zdobytej przez niego bramki przyjezdni pierwszy raz wyszli na prowadzenie. W kolejnych minutach pierwszej połowy Olimpijczycy wykazali się skuteczną obroną, dobrą grę pokazał również Mączyński i ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:10.

Kibice z Grodkowa po satysfakcjonującej pierwszej części spotkania, z niecierpliwością oczekiwali dalszych rezultatów w zawodach z MKS-em. Forma Olimpijczyków jednak znacznie osłabła i w ciągu kolejnych dwunastu minut przyjezdni zdołali doprowadzić do remisu 16:16. Gospodarze zaczęli popełniać błędy, które wykorzystali wielunianie i w szybkim tempie doprowadzili do przewagi dwóch bramek. Zawodnicy z Grodkowa mieli wprawdzie szansę doprowadzenia do remisu, ale mimo dobrej gry Mączyńskiego, który bronił kluczowe piłki, jego koledzy z pola nie potrafili przebić się przez bramkę rywali. Grodkowianie nie wykorzystali również rzutów karnych. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną zespołu z Wielunia 21:24.

Mamy swoje problemy kadrowe, co było widoczne w tym spotkaniu. Na parkiecie staraliśmy się z całych sił, aby wygrać! Łataliśmy dziury, co do któregoś momentu było widać, ale zabrakło nam skuteczności. Nie mam żalu do swoich zawodników, bo zostawili wiele serca na parkiecie, choć spotkanie nie zakończyło się oczekiwanym przez wielu rezultatem – mówił po spotkaniu Piotr Mieszkowski, jeden z trenerów UKS Olimp.

Olimp to przeciwnik bardzo wymagający, który wielu zespołom sprawił już problemy, o czym świadczy miejsce w tabeli. Spodziewaliśmy się trudnego meczu, zwłaszcza że wciąż gramy w okrojonym składzie. Myślę, że w pierwszej połowie mocno ostrzelaliśmy bramkarza z Grodkowa, natomiast w końcówce lepiej zagrał nasz bramkarz, Marcin Krekora. Opanowaliśmy również emocje z pierwszej połowy i udało nam się dosyć pewnie zwyciężyć – podsumował Tomasz Derbis, trener MKS-u Wieluń.

UKS Olimp Grodków – MKS Wieluń 21:24 (12:10)

Olimp: Mączyński, Mańko – Maciejewski 3, Stępień 1, Hertel 3, Marcyniuk 4, Mierzwiński 1, Rogaczewski, Kulej 4, Kolanko 2, Koszyk 1, Szulc 1. Trenerzy: Piotr Mieszkowski, Grzegorz Malinowski. Kary: 10 min. Karne: 7/3

MKS: Krekora, Kolanek – Kowalik, Młodzieniak 1, Węcek 5, Konrad Krzaczyński – 1, Szymon Famulski – 6, Michał Podgórniak, Jarosław Cepielik – 5, Pawelec, Bernaś 5, Klimas, Królikowski 1. Trener: Tomasz Derbis. Kary: 4 min. Karne: 3/3