Brzeżanka pokonuje najtrudniejsze trasy. Tym razem chce pobiec 100 km z przeszkodami w Runmageddon Global w Gruzji!

0
fot. facebook.com/dorota.horezga

Dotrota Horęzga urodziła się i mieszka w Brzegu. 12 lat temu zdiagnozowano u niej cukrzycę insulinozależną. Choroba i wizyty w szpitalach były pierwszymi przeszkodami w jej życiu, ale nie poddała się. Dziś samotnie wychowuje 9-letnią Maję i dokonuje rzeczy niemożliwych dla przeciętnego człowieka. Po kontuzji stawów skokowych przebiegła w biegu ulicznym 10 km, rok później wzięła udział m.in. w 3-kilometrowym biegu z przeszkodami Intro-Hałdy Gliwice oraz 24-kilometrowym „HARDCORE” w Myślenicach. Kolejne miesiące tylko potwierdziły, że Dorota zakochała się w niezwykle trudnych biegach terenowych. Teraz przyszedł czas na prawdziwy wycisk, bo brzeżanka przygotowuje się do udziału w Runmageddon Global Kaukaz w Gruzji!


– Czasami sama zastanawiam się, jak to możliwe, że daję radę w takich zawodach. Bieg np. w błocie po pachy, to trudne zadanie, ale zaciskam zęby i idę do przodu. Na trasie są setki przeszkód, które powodują ból. Jeden upadek z wysokości może spowodować kontuzję i wykluczyć zawodnika, jednak ja zawsze wstaję i biegnę dalej. Czasami pomagają inni biegacze, przyjaciele, którzy mnie motywują i za to im bardzo dziękuję – mówi Dorota Horęzga, która pokonała już setki kilometrów, tony przeszkód konstrukcyjnych, mróz, upał i własne słabości.

Tegoroczny sezon dla biegaczki z Brzegu rozpoczął się z głową pełną marzeń. W planach jest bieg we Wrocławiu, a marzeniem udział w międzynarodowym Runmageddon Global w Gruzji. „Rzeźnicza” trasa w łańcuchu górskim Kaukaz liczy aż 100 km, niestety organizacja takiej wyprawy jest kosztowna.

– Na daną chwilę koszt z pakietem transferowym wynosi 8500 zł. W serwisie internetowym zrzutka.pl utworzyłam zbiórkę pieniędzy, bo sama nie jestem w stanie pokryć kosztów tych zawodów. Każda złotówka przybliża mnie do spełnienia marzenia, za co z góry dziękuję wszystkim darczyńcom – mówi Dorota.

Każdy kto chciałby wesprzeć niesamowitą biegaczkę z Brzegu może zrobić to właśnie za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl lub skontaktować się z nią mailowo pod adresem: dorotka2501@wp.pl