V Ogólnopolski turniej Oldboyów o Puchar Miasta Grodków

0

W Hali Sportowej im. Zdzisława Zielonki w Grodkowie miniona sobota (13.04) minęła pod znakiem sportu. Grodkowie stowarzyszenie zrzeszające byłych piłkarzy ręcznych 4Ever Young Grodków, zorganizowało już piątą edycję turniej o Puchar Miasta Grodkowa.


W turnieju wzięło udział sześć zespołów: Oldboys Górnik Złotoryja, Stal Zawadzkie, Niezniszczalni Orlik Brzeg, Metal Kluczbork, Handball Old Ustroń oraz gospodarze 4Ever Young Grodków. W turnieju wszystkie biorące udział drużyny zagrały w systemie „każdy z każdym”. Momentami zawodnicy popisywali się niekonwencyjną grą, przypominając wszystkim zawodnikom grę z młodszych lat.

Warto podkreślić, że na parkiecie między sobą zagrali zawodnicy z różnym stażem gry w szczypiorniaka i w różnym wieku. W głównej mierze byli to byli szczypiorniści, którzy w przeszłości grali jako juniorzy lub zakończyli karierę w zespołach seniorskich. Wszystkie mecze w „Turnieju o puchar Grodkowa” odbywały się w przyjacielskiej i sportowej atmosferze, na boisku można było poczuć prawdziwego ducha sportu.

Oprawie imprezy towarzyszyły przygotowane ciepłe posiłki regeneracyjne dla zawodników biorących udział w rozgrywkach. Nie zabrakło również wiernych kibiców i rodzin, które zasiadły na trybunach i starali się jak najlepiej dopingować swoich najlepszych-zawodników.

Po kilkunastu rozegranych spotkaniach można było wyłonić zwycięzcę. Najlepszym zespołem w turnieju zostali pierwszy raz w historii turnieju gospodarze z Grodkowa. Drugie miejsce przypadło Niezniszczalnym Orlik Brzeg, natomiast ostatni stopień podium Oldboys Górnik Złotoryja. Poza podium znalazły się w kolejności zespoły z Ustronia, Kluczborka oraz Zawadzkiego.