Orlik kończy sezon z porażką. Brzeżanie ostatecznie na piątym miejscu

0

W ostatnim spotkaniu sezonu, rozegranym w sobotę (13.04) w Kościanie na hali sportowej ZSP, podopieczni Michała Piecha doznali porażki. Mimo przegranej, brzeżanie kończą rozgrywki na wysokim piątym miejscu. Warto zaznaczyć, że jest to najwyższe miejsce od kilku lat jakie zajął Orlik, dużą zasługę w tym ma dołączenie kilku doświadczonych zawodników z innych klubów Opolszczyzny.

Brzeżanie podeszli do tego spotkania bardziej na luzie, byli pewni już swojego miejsca w tabeli ligowej. Gospodarzom natomiast zależało na wygranej, gdyż stawką było trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji. Jedynie wygrana mogła zagwarantować miejsce  na podium. Jako pierwsi do ataku przystąpili przyjezdni z Brzegu, to oni przez większość pierwszej połowy prowadzili różnicą jednej, lub dwóch bramek. Dopiero w 26. minucie gospodarze doprowadzili do remisu, a następnie wyszli na prowadzenie, które utrzymali do końca pierwszej części spotkania, zakończonego wynikiem 13:12.

Po zmianie stron, gospodarze utrzymali wcześniej obrany kurs, starając się nieznacznie prowadzić przewagą jednej bramki. Zawodnicy Orlika mimo dobrej postawy grającego trenera Michała Piecha oraz Łukasza Ogorzelca nie byli w stanie pozwolić sobie na nic więcej jak remis w niektórych częściach gry. Spotkanie zakończyło się skromną wygraną gospodarzy 29:28.

MKS Tęcza Kościan – SKS Orlik Brzeg 29:28 (13:12)

Tęcza: Omar, Zaremba – Idziak, Graf 6, Olejnik 2, Napieralski 5, Gessner 6 Napierkowski 2,  Weiss 2, Krystkowiak 3 Zaremba, Wespołek 3. Kary 12. min. Karne 3/2. Trener Dawid Nowak

Orlik: Madaliński, Jarosz – Młotkowski, Białożyt 2, Błajda, Stypiński 3, Roman, Ogorzelec 9, Wojcieszek, Kołodziejczyk 2, Piech 11, Dziurgot 1. Kary 2. min. Karne 4/4. Trener Michał Piech