Olimp po serii trzech porażek wygrywa we Wrocławiu

0
fot. archiwalne @Damian Wolak

Grodkowianie po serii porażek z wyżej notowanymi przeciwnikami odnieśli upragnione przez ich sympatyków zwycięstwo. W sobotę na wyjeździe drużyna z Grodkowa wygrała z miejscową Forzą Wrocław na hali sportowej AZS-u. Cenne punkty pozwolą zespołowi z optymizmem patrzeć na 6. miejsce, choć do zakończenie zostało jeszcze jedno spotkanie.


Początek meczu zdecydowanie lepiej wyglądał po stronie przyjezdnych, którzy zdecydowanie lepiej radzili sobie w ataku. Spotkanie otworzyła bramka Ungiera, następnie trafiali Hertel i Rogaczewski. W ciągu pierwszego kwadransa grodkowianie zdobyli już pokaźną zaliczkę przewagi czterech bramek, prowadząc 4:9. W kolejnych piętnastu minutach ta przewaga zdecydowanie zmalała, a atak gospodarzy z Wrocławia poprawił się. Najcelniej do bramki Młoczyńskiego punktował Markiewicz. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:12.

Po zmianie stron Olimpijczycy nadal dobrze rozgrywali grę w ataku. Ponownie uzyskali wysoką przewagę czterech bramek, a rywale nie byli w stanie przez większość czasu dogonić wyniku na więcej jak strata dwóch bramek. Nerwowa okazała się końcówka spotkania, w której sędziowie postanowili przyznać dla zespołu Olimpu dwa rzuty karne, a rywale starali się z całych sił na wyrównanie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się skromną jednobramkową wygraną Olimpu 22:23.

Za dwa tygodnie w sobotę (27.04) UKS Olimp rozegra ostatnie w tym sezonie ligowe spotkanie. Rywalem grodkowian będzie WKS Grunwald Poznań. Zespół z Poznania traci do zespołu Olimpu trzy punkty i znajduje się o dwa miejsca niżej w tabeli ligowej. Zapowiada się emocjonujące i pełne wyzwań dla obu ekip spotkanie, które zadecyduje o ich końcowym miejscu.

KS Forza Wrocław – UKS Olimp Grodków 22:23 (10:12)

Forza: Antosik, Galle – Urbańczyk 2, Misurka, Markiewicz 5, Tkaczyk 4, Burzyński 2, Kołodziejczyk, Mistak 1, Palica, Koprowski 1, Massopust, Herudziński 2, Borszowski Wiewiórski 4. Kary 8. min. Karne 6/5. Trener Marcin Palica.

Olimp: Młoczyński, Mańko – Maciejewski 2, Stępień, Hertel 2, Marcyniuk, Mierzwiński 1, Rogaczewski 6, Ungier 8, Kulej, Kolanko 2, Koszyk, Szulc 2. Kary 12. min. Karne 4/4. Trenerzy Piotr Mieszkowski, Grzegorz Malinowski