Turniej Tenisa Stołowego „II Memoriał Zbigniewa Piątkowskiego”

0
Od lewej: Socha Dariusz, Piątkowska Iwona, Izydorczyk Jan, Centner Mariusz, Zasadziński Ewaryst, Skrobut Piotr, Marek Piątkowski.

W dniu 14.04.2019 roku w hali sportowej PSP Nr 3 w Brzegu odbył się kolejny Turniej Tenisa Stołowego z cyklu „Piastowski Topspin”. Turniej został rozegrany, jako II Memoriał Zbigniewa Piątkowskiego, Prezesa Brzeskiego Towarzystwa Miłośników Tenisa Stołowego „Szczęśliwa Siódemka.

Zbigniew Piątkowski był wielkim pasjonatem i miłośnikiem tenisa stołowego. Za swoją wieloletnią działalność społeczną i sportową był wielokrotnie odznaczany i nagradzany. Zwieńczeniem jego pracy trenerskiej było dochowanie się mistrza olimpijskiego w Paraolimpiadzie w osobie Piotra Skrobuta, który w Sydney w 2000 roku, zdobył złoty medal. Piotr Skrobut, Iwona Piątkowska oraz Marek Piątkowski byli gośćmi honorowymi dzisiejszych zawodów. Organizatorem turnieju był radny Dariusz Socha, sędzią głównym Zdzisław Grobelski a jednym ze sponsorów zawodów było Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Brzegu.

W zawodach wzięło udział 33 zawodników, którzy w turnieju indywidualnym zajęli następujące lokaty: I miejsce Centner Mariusz z miejscowości Żerniki Wrocławskie, II miejsce Zasadziński Ewaryst z Wrocławia, III miejsce Izydorczyk Jan z Opola. Z brzeskich tenisistów stołowych V lokatę zajął Andrzejewski Andrzej. Po czterech zawodach rozegranych w tym roku, najwyższą lokatę w turnieju z cyklu „Piastowski Topspin” obecnie zajmuje Zasadziński Ewaryst z 265 pkt. Na drugi miejscu jest Izydorczyk Jan, który zgromadził 233 pkt, natomiast trzecie jest udziałem Marka Piaseckiego z dorobkiem 210 pkt. Wateha Robert z Brzegu zajmuje V lokatę z wynikiem 191 pkt. Kolejny turniej zostanie rozegrany w dniu 12.05.2019 r. o godzinie 9.00 w hali sportowej PSP Nr 3 w Brzegu przy ul. Powstańców Śląskich. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.