Mistrzostwa Polski Taekwon-Do. Zawodnicy z Opolskiego Klubu Sportów Walki z sekcji Grodków i Brzeg kolejny raz nie zawiedli!

0

W dniu 6 kwietnia 2019 r. w Kątach Wrocławskich odbyły się Mistrzostwa Polski Taekwon-do, w których udział wzięło blisko 700 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby Polskiej Federacji Taekwon-do z całego kraju. Konkurencje rozgrywano jednocześnie na 12 matach.


Kluby z Brzegu i Grodkowa reprezentowało 22 zawodników i zawodniczek rywalizujących na kilku płaszczyznach w zależności od wieku. Dla dzieci 5-7 lat i 8-10 lat przygotowano walkę miękkim mieczem, układy formalne oraz techniki szybkościowe – wszystko tak, aby nie zabrakło emocji, a jednocześnie było bardzo bezpiecznie. W świat sztuk walki, bowiem, należy wprowadzać stopniowo – latami. Dla naszych starszych zawodników 11 lat i wzwyż rywalizacja odbywała się w walkach punkt stop, walkach ciągłych, układach formalnych oraz technikach specjalnych.

Nasi podopieczni zdobyli łącznie 27 medali w tym 8 złotych, 9 srebrnych i 10 brązowych. Nie wszyscy doszli do strefy medalowej, co oczywiste, ale zaprezentowali waleczne serca, co dobrze rokuje na przyszłość. Mistrzostwa Polski są dla nas najważniejszą imprezą w sezonie nie tylko z uwagi na prestiż, ale także dla tego, że na tych zawodach jest wyłaniana Kadra Narodowa reprezentująca nasz kraj na zawodach międzynarodowcy w sezonie 2019/2020.

Prócz powyższego do kadry na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w sierpniu w Brazylii powołania otrzymali Mateusz ROJOWSKI i Adam JANISZEWSKI z sekcji Grodków. Impreza zapowiada się świetnie – 1200 zawodniczek i zawodników z 6 kontynentów w mieście graniczącym z przepięknym wodospadem Iguasu. Później aż 3 dni w Rio! Mateusz i Adam odebrali również listy gratulacyjne od pana Ireneusza Rasia – przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Nowy sezon zapowiada się równie ciekawie jeśli chodzi o destynacje naszych turniejów międzynarodowych – dba o to najwyższa kadra menedżerska Polskiej Federacji Taekwon-do, ponieważ nasza dewiza to UCZ SIĘ ŚWIATA Z TAEKWON-DO!!!

Wyniki zawodników z Mistrzostw Polski:
BRZEG
BEDNARZ Miłosz 1 miejsce walki młodzików młodszych
KORNILUK Rafał 1 miejsce walki młodzików, 1 miejsce techniki szybkościowe
NIEWĘGŁOWSKI Filip 1 miejsce walki młodzików, 1 miejsce uczniowskie układy formalne 9-7 cup,
3 miejsce techniki szybkościowe,
ŻUKOWSKA Michel 1 miejsce uczniowskie układy formalne juniorek młodszych 3-1 cup,
TARACIŃSKA Kinga 2 miejsce walki seniorek w kat. -70kg, 3 miejsce układy formalne 6-4 cup

GRODKÓW
GORTOWSKI Paweł 2 miejsce w walkach młodzików młodszych, 3 miejsce techniki specjalne młodzików młodszych,
JODŁOWSKI Aleksander 2 miejsce walki młodzików młodszych,
KACZOR Mateusz 3 miejsce walki młodzików młodszych,
NOWAK Adam 1 miejsce techniki specjalne, 3 miejsce walki młodzików młodszych,
ZGODA Natan 3 miejsce walki młodzików młodszych,
KOŻUCH Tymon 3 miejsce techniki specjalne młodzików,
KUŻEL Julia 2 miejsce walki młodziczek,
NOWAK Borys 3 miejsce walki młodzików,
BALANT Wiktoria 2 miejsce drużynowe układy formalne, 3 miejsce walki -65 kg juniorek młodszych
KACZMARCZYK Marta 2 miejsce drużynowe układy formalne,
MACHIJ Jakub 2 miejsce walki -80 kg juniorów młodszych
ZAJĄC Aleksandra 2 miejsce drużynowe układy formalne, 3 miejsce indywidualne układy formalne,
ZAJĄC Gabriela 2 miejsce drużynowe układy formalne, 3 miejsce indywidualne układy formalne, 1 miejsce Techniki specjalne juniorek młodszych, 3 miejsce walki -55kg juniorek młodszych.