Remis w starciu z Foto-Higieną Gać

0

Stal zremisowała w meczu z Foto-Higieną Gać. Oba zespoły nie miały łatwego zadania ze względu na złe warunki atmosferyczne. W starciu z sąsiadami w tabeli ligowej padł remis 1:1. Oba zespoły muszą szukać wygranych.

Wprawdzie od pierwszych minut Stal była dłużej w posiadaniu piłki, jednak na ul. Sportowej 1 powiewało nudą. Żadna z ekip nie była w stanie wypracować sytuacji, która zaowocowałaby bramką. Dopiero w 40. minucie jeden z obrońców dopuścił się niesportowej gry w polu karnym, w efekcie czego Cieślik strzelił gola z jedenastki, dając gospodarzom prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się z takim wynikiem, a zawodnicy Foto-Higieny musieli zejść do szatni szukając pomysłów na lepszą grę.

Przerwa widocznie posłużyła przyjezdnym, którzy poprawili swoją grę w ataku. Na efekty trzeba było poczekać 17 minut. Wejcherowski z Foto-Higieny w 67. minucie doprowadził do remisu. Zawodnik oddał celny strzał z rzutu wolnego, posłał piłkę wprost do bramki Stitou. W pozostałej części spotkania gra nie toczyła się już po myśli żadnego z zespołów. Mimo starań spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

– Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu zdecydowanie lepsza. W drugiej połowie wkradła się nerwowość i po niemalże kwadransie straciliśmy bramkę. Myślę, że kibice mieli zdecydowanie większe oczekiwania. Jest materiał, nad którym trzeba popracować – mówił po spotkaniu Piotr Jacek, trener Stali Brzeg.

Mimo remisu i zdobytego punktu zawodnicy, sztab i kibice Stali Brzeg nie mają z czego się cieszyć. Brzeżanie zajmują wprawdzie jedenastą lokatę, ale od strefy spadkowej dzieli ich jedynie pięć punktów. Wyprzedzają o jeden punkt swojego rywala z tego meczu, Foto-Higiena Gać, oraz inny zespół z Opolszczyzny – MKS Kluczbork. Okazją do zdobycia kompletu punktów będzie starcie z Wartą Gorzów Wielkopolski. Początek spotkania w sobotę (18.05) o godzinie 15:30.

Stal Brzeg – Foto-Higiena Gać 1-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Cieślik – 41. (karny)., 1-1 Wejerowski – 67.
Stal: Stitou – Krupnik (66. Maj), Przystalski, Pożarycki, Szubertowski – Gajda, Chodyga, Kuriata, Danielik – Cieślik (77. Dychus), Celuch (72. Żegleń).