Zawodnicy „Kotwicy” na Mistrzostwach Województwa w Lekkiej Atletyce

0

18 maja 2019 roku w Opolu odbyły się Mistrzostwa Opolszczyzny w Lekkiej Atletyce młodzików , juniorów młodszych i juniorów. Na dystansie 80m ppł. Paulina Nicpoń z czasem 12,94 (wiatr -1,9m/s) zajęła 4 miejsce. Alessandra Di Biase na 100m z czasem 14,21 (rekord życiowy) także zajęła 4 miejsce. Na drugim stopniu podium w biegu na 100m juniorek młodszych stanęła Klaudia Waliduda (13,48). Niestety wiatr tego dnia wiał do 4m/s i ciężko było o rekord życiowy, co nie znaczy, że ich nie było.

Tomasz Szczepański w swoim debiucie na 800m osiągnął czas 2;15,60 co dało mu 4 miejsce. W biegu na 400m juniorek młodszych zwyciężyła Anna Twaróg ustanawiając rekord życiowy 62,23. Na drugim stopniu podium stanął Damian Waliduda w biegu na 400m. Po swój drugi medal sięgnęła Klaudia Waliduda. W biegu na 200m mimo niesprzyjających warunków Klaudia ustanowiła rekord życiowy – 27,74!!! Na 600m w kategorii młodzik startowały siostry Bąbelewskie. Mimo, iż Klaudia i Daria startowały ze starszymi rywalkami pokazały charakter. Daria ustanowiła rekord życiowy 1:46,52 i zajęła 2 miejsce, a Klaudia tym razem ukończyła bieg na 5 miejscu.

Nikodem Jacheć kolejny raz pokazał, że na Opolszczyźnie (i nie tylko) jest bezkonkurencyjny. Zwyciężył na dystansie 600m z czasem 1:29,49. Na 1000m wśród młodzików biegł Adam Miłosz. W piątek Adam w czwórboju osiągnął czas 3:08, a w sobotę ustanowił rekord życiowy – 3:06,56 co dało mu 2 miejsce. Na dystansie 200m ppł. z czasem 32,14 (rekord życiowy) 2 miejsce wywalczyła Paulina Nicpoń. Na tym samym dystansie debiutowała Natalia Jońska. Debiut na ocenę 5 – czas : 35,14.

Na 400m ppł. 2 miejsce wywalczyła Emilia Kunicka z czasem 75,43. W biegach sztafetowych 4x100m 1 miejsce wywalczyła nasza drużyna w składzie: Daria Leczowicz, Klaudia Waliduda, Anna Twaróg, Justyna Waliduda. Na drugim stopniu podium stanęły nasze młodsze dziewczyny : Klaudia Bąbelewska, Paulina Nicpoń, Natalia Jońska i Alessandra Di Biase. Trenerem zawodników jest Roman Zok. Ogromne gratulacje dla młodzieży za wole walki i poświęcenie.