„Szóstka” z brązowym medalem w Mistrzostwach Polski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej !!!

0
Skład drużyny z Brzegu: Alicja Czarnecka, Aleksandra, Ożóg, Nikola Sinkowska, Amelia Parkoła, Gabriela Zachwiej, Lena Dzięgielewska, Aleksandra Krejczy, Natalia Lasek, Julia Guszpit, Julita Mikuła, Martyna Mudyna   – trener Dariusz Żak, Robert Nowakowski

W dniach 17 – 19 czerwca  2019 r w Głuchołazach odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Wielki sukces odniosły w nich dziewczęta z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 z Brzegu, zajmując 3 miejsce.


Grając w ogromnym upale po trzy mecze dziennie zawodniczki z „szóstki” wykazały się dużą wolą walki, wytrwałością i wiarą w końcowy sukces. Ponadto szczególne indywidualne wyróżnienie otrzymała nasza piłkarka Alicja Czarnecka, zostając najlepszą zawodniczką Mistrzostw Polski w opinii trenerów, sędziów i zawodniczek.

Był to ostatni wspólny turniej tej drużyny przed zakończeniem szkoły gimnazjalnej i podstawowej, a rozpoczęciem nowego etapu edukacyjnego (szkoły ponadpodstawowe). Dziękujemy za wszystkie osiągnięcia i dokonania  sportowe tych dziewczyn dla PSP 6, a przypomnijmy, że są to między innymi 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy medal Mistrzostw Województwa zdobyte w ciągu jednego roku.

Gratulujemy oraz życzymy powodzenia w dalszej edukacji i karierze sportowej.