BTP Stal Brzeg i LZS Starowice poznały terminarz rozgrywek

0
fot. Archiwalne

Od nadchodzącego sezonu 2019/2020 w rozgrywkach III ligi Opolszczyzna będzie miała dwóch reprezentantów. Powiat brzeski będzie miał dwóch delegatów – Stal Brzeg, która już gości w tych rozgrywkach parę lat oraz beniaminka LZS Starowice spod Grodkowa.


W rozgrywkach weźmie udział 18 zespołów z województw: Opolskiego, Lubuskiego, Dolnośląskiego oraz Śląskiego. Wśród beniaminków, oprócz LZS-u, znalazły się zespoły: WKS Śląsk II Wrocław, Polonia Bytom, Falubaz Zielona Góra. Spadkowicze to: Ruch Chorzów, ROW 1964 Rybnik i Rozwój Katowice.

Brzeżanie rozpoczną sezon od domowego spotkania z rezerwami Górnika Zabrze, a zakończą wyjazdowym z Rozwojem Katowice. Natomiast zespół ze Starowic Dolnych pierwszy gwizdek usłyszy na swoim stadionie w pojedynku z Pniówkiem Pawłowice Śl., a ostatni mecz rozegra na wyjeździe z rezerwami Śląska Wrocław. Sezon rozpocznie się w weekend 3-4 sierpnia.

Mecze derbowe zespołów z Opolszczyzny zostaną rozegrane w rundzie jesiennej w 6. kolejce (07.09.2019) w Brzegu z Ruchem Zdzieszowice, derby powiatu między LZS-em a Stalą w 11. kolejce (12.10.2019) oraz LZS Starowice – Ruch Zdzieszowice w 12. kolejce (19-20.10).

Obie ekipy obecnie kompletują składy i rozpoczynają przygotowania do nadchodzących rozgrywek sezonu 2019/2020.