Sukces brzeżanki w Szklarskiej Porębie

0

W tegorocznej edycji Weekendu Biegów Izerskich odbywającego się 20.07.2019. w Szklarskiej Porębie mieszkanka Brzegu Paulina Dacyszyn odniosła ogromny sukces. Na tzw. Małej Pętli, czyli na dystansie 10 km typowo górskiego biegu zajęła drugie miejsce z czasem 47 minut 13 sekund, a w kategorii służb mundurowych była najlepsza pokonując także mężczyzn, co wzbudziło zdziwienie i podziw organizatorów.

Pani Paulina miłość do biegania wyniosła ze szkoły podstawowej. Swoją przygodę z bieganiem kontynuowała w gimnazjum i w Szkole Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu. Podczas studiów w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych bieganie też było jej pasją. Bieg w Szklarskiej Porębie to nie jedyny sukces w jej karierze.

Wcześniej zajęła ósme miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików i jest zwyciężczynią wielu regionalnych biegów płaskich i górskich. Ostatnio pani Paulina zajęła pierwsze miejsce w II Powiatowym Biegu Rybina (powiat Jelenia Góra). Zawodowo związana jest z 1 Pułkiem Saperów, gdzie służy w stopniu kapitana. Paulina Dacyszyn pochodzi z urokliwie położonej w Górach Izerskich miejscowości Stara Kamienica. Można więc napisać, że historia, a właściwie bieganie Pauliny zatoczyły koło.