Za nami III Grodkowski Turniej Siatkówki Plażowej

0

Już po raz trzeci, 03.08.2019r. na boisku przy ul. Krakowskiej Grodkowska Akademia Sportu zorganizowała turniej siatkówki plażowej. Zawody rozgrywano w systemie Mistrzostw Świata, drużyny reprezentowały państwo które wylosowały. W turnieju udział wzięło 8 zespołów 3 osobowych, podzielonych na dwie grupy. Po rywalizacji w grupach ostateczne rozstrzygnięcia zapadały w systemie playoff.


Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Grodkowa i nie tylko. Gościliśmy przedstawicieli okolicznych miejscowości: Młodoszowice, Lipowa, Wójtowice oraz z Wrocławia. Zawodnicy rywalizowali jak równy z równym, ale można było zauważyć, że dla niektórych są to pierwsze kroki, a niektórzy to doświadczeni gracze. Nie brakowało wspaniałych ataków, bloków i widowiskowych parad w obronie. Cieszy również publiczność, która z turnieju na turniej coraz liczniej przybywa na boisko.

Ostatecznie turniej wygrała ekipa USA przed drużyną Francji. Rywalizacja od początku do końca przebiegała Fair Play, wszyscy doskonale się bawili, bo przede wszystkim temu służył ten turniej.

Turniej odbył się dzięki wsparciu Gminy Grodków. Ogromne podziękowanie dla rodziców młodych zawodników GAS Grodków, za ogrom pracy włożonej w przygotowanie i przeprowadzenie turnieju. Bez nich zaangażowania nie udało byś się przeprowadzić żadnych zawodów.