Olimp z kompletną kadrą przygotowuje się do sezonu

0
fot. archiwalne

Do siedmiu zawodników, którzy odeszli, dołączyli kolejni. W nadchodzącym sezonie nie zobaczymy Rafała Górnego, Kamila Kuleja oraz Przemka Mańko. Po rozmowach ze sztabem szkoleniowym wiemy, że w nadchodzących rozgrywkach kadra będzie liczyła 19 zawodników! Kibice na parkiecie zobaczą nowe twarze, ale również takich zawodników, którzy grali już w grodkowskim Olimpie w przeszłości.


Zespół rozpoczął przygotowania do sezonu 5 sierpnia, natomiast wszyscy zawodnicy już wcześniej  realizowali indywidualne treningi. Drużyna będzie przygotowywała się do nadchodzących rozgrywek na własnym obiekcie i w terenie. Sztab szkoleniowy ma w planie rozegranie około 6 sparingów i organizację w Grodkowie trzeciej edycji memoriału im. Z. Zielonki z udziałem 4 drużyn, w tym gospodarzy, co zaplanowano na 8 września.

W bramce obok Pawła Łągiewki kibice zobaczą Dawida Balcerka – absolwenta NLO SMS Gdańsk, który na zasadzie współpracy z KPR Gwardia Opole będzie zasilał skład grodkowian. Kolejny bramkarz to Damian Zając – ostatnio ASPR Zawadzkie, który na podobnych zasadach występował w zespole Olimpu kilka sezonów temu. Nowym kołowym będzie Kacper Gajda, mierzący 192 cm, który ostatnio grał w ASPR Zawadzkie

– W zeszłym roku do ostatniej chwili szukaliśmy zawodników na pozycję bramkarza. Wydaje mi się, że w tym roku bramkę mamy mocno obsadzoną, co nas bardzo cieszy. Podwójnie cieszy to, że zagra u nas Dawid Balcerek, nasz wychowanek i wielokrotny reprezentant kadry Polski juniorów – podkreślił Grzegorz Malinowski, jeden ze szkoleniowców UKS Olimp Grodków. – Myślę, że pokaże się z jak najlepszej strony w grodkowskiej bramce! – zaznaczył szkoleniowiec.

Kolejne wzmocnienia Olimpu to: Michał Bernaś – ostatnio MKS Wieluń, leworęczny zawodnik mogący grać na prawym rozegraniu i prawym skrzydle; Michał Daszenko, rozgrywający pochodzący z Sandomierza, grający ostatnio w Forza Wrocław i ŚKPR Świdnica; Krzysztof Juros, rozgrywający, który znany jest ze swoich występów w II-go ligowym OSIRze Komprachcice. Kolejnymi powracającymi do gry w zespole są Paweł Prokop, Rafał Świerczyński oraz juniorzy Jakub Migoń i Paweł Sawicki.

– Nasza drużyna będzie składała się w głównej mierze z naszych wychowanków i sprawdzonych zawodników, którzy kiedyś u nas grali. Takie plany mieliśmy również w poprzednim sezonie, ale niestety życie sportowe okazało się zupełnie inne. Zawodnicy z którymi wiązaliśmy nadzieje odeszli do innych klubów, zadecydowały o tym głównie sprawy finansowe. To zmusiło nas do przebudowania zespołu i szukania nowych rozwiązań. Będziemy starali się poukładać zespół jak najlepiej przed nadchodzącym sezonem – dodaje Malinowski

Zawodnicy, którzy postanowili zostać na kolejny sezon, to: Paweł Chmiel, Sebastian Kolanko, Dawid Mierzwiński, Miłosz Stępień, Łukasz Szulc, Kamil Rogaczewski i Denis Hertel.