Turniej Piłki Ręcznej Plażowej w Grodkowie [fotorelacja]

0

W sobotę (10.08) w Grodkowie na stadionie „przy wieży ciśnień”  został zorganizowany turniej piłki plażowej. Mimo nie sprzyjającej pogody wzięło w nim udział 6. drużyn W zawodach wzięło udział łącznie 36. zawodników. Każda drużyna występowała jako „reprezentacja” jednego z krajów. W zawodach każdemu zawodnikowi towarzyszyła przede wszystkim dobra zabawa. Turniej był współfinansowany ze środków Gminy Grodków.


Piłka ręczna plażowa to jedna z odmian tego popularnego sportu. W grze uczestniczy czterech zawodników w tym bramkarz i dwóch rezerwowych, pole gry jest również mniejsze niż w klasycznej grze na parkiecie. Zawodnicy w grze mogą zdobywać bramki, które są punktowane – za klasyczny rzut zawodnika można uzyskać jeden punkt, natomiast jeżeli zawodnik zdobędzie bramkę w efektowny sposób np. okręcając się 180 stopni wokół własnej osi, to sędzia może uznać ten rzut za dwa punkty.

To jest już druga edycja, pierwsza była zorganizowana dla dzieci. Najważniejsza w tym jest dobra zabawa! Udało się nam zebrać sześć drużyn z samego Grodkowa, jest to niewątpliwie duży plus, że tylu ludzi z naszego miasta chce uprawiać tę dyscyplinę. Pogoda dopisała, piasek się nie kurzył, słońce nie świeciło i trochę nas ochłodził deszcz z góry – mówił Paweł Studziński, prezes GAS Grodków organizator sobotniego turnieju.

– Jest bardzo fajnie! Są zupełnie inne reguły, niż w klasycznej piłce ręcznej na hali. Zawodnicy mogą wykonywać różnego rodzaju triki, dzięki którym zawodnicy mogą uzyskać dwa punkty, co jest bardzo ciekawe. Stworzyliśmy zespół z zawodników związanych z naszym klubem. Chcieliśmy pokazać że również gramy w tą odmianę naszego ulubionego sportu – zaznaczył Paweł Łągiewka, jeden z bramkarzy UKS Olimp Grodków, który brał udział w sobotnim turnieju.

Klasyfikacja końcowa:

1. Chorwacja – 4everYoung
2. Niemcy – Olimp
3. Szwecja – KWS
4. Norwegia – GAS 2
5. Dania – GAS 1
6. Polska – dziewczyny z Olimpu