Brązowy medal Judoczki ze Skarbimierza w Grand-Slam Magdeburg 2019

0

Dwoje zawodników sekcji Judo Akademii Sztuk Walki UKS „SAKURA” ze Skarbimierza-Osiedle, tj. Aleksandra Sznajder Wituś i Marcel Resiak, wystartowało w ostatnią sobotę wakacji (31.08) w 5. International Grand-Slam Magdeburg 31Aug. W zawodach wzięło udział ponad 450 zawodników z Niemiec oraz reprezentanci z Czech i Polski.


Prawo startu mieli jedynie zawodnicy posiadający wyższy poziom wyszkolenia czyli powyżej IV Kyu. W kategorii do lat trzynastu, Aleksandra Sznajder Wituś w wadze do 33kg wywalczyła brązowy medal. Stoczyła cztery walki w tym trzy wygrała na Ippon! W kategorii do lat piętnastu, Marcel Resiak w wadze do 43kg stoczył także cztery walki, ale zawodnik nie wyszedł z grupy i odpadł z dalszych walk o medale.

Jak co roku, Akademia Sztuk Walk UKS „SAKURA” prowadzi nabór do sekcji judo dla dziewczynek i chłopców. Dzieci z roczników 2012 -2005, które chciałyby rozpocząć przygodę właśnie z tą dyscypliną są bardzo mile widziane. W poniedziałek 3. września odbył się już pierwszy nabór, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci z powiatu brzeskiego. Oczywiście wrześniowy nabór do sekcji judo nadal trwa i można śmiało w każdej chwili dołączyć.

W imieniu Akademii Sztuk Walk UKS „SAKURA” zapraszamy młodych adeptów judo we wtorki i piątki o godz. 16.30 na treningi do Hali Sportowej GZS w Skarbimierzu Osiedle, ul. Akacjowa 28.