Porażka LZS-u Starowice w Kluczborku

0

Zwycięstwa i bramek LZS Starowice potrzebują najbardziej. Niestety, trzecioligowiec doznał już trzeciej porażki w tym sezonie. Dotychczas bramkarz ze Starowic zachował czyste konto, tym razem jednak to się nie udało.

Przez całe spotkanie bramkarz gości wybraniał ataki gospodarzy. Przyjezdni ze Starowic ponownie mieli wielki problem w ataku i nie potrafili skonstruować skutecznej akcji, która mogłaby zagrozić bramce rywali. Przez 87. minut bramkarz LZS-u Majchrowski dumnie bronił każdy strzał. Dopiero w 88. minucie Kamil Nykiel dośrodkował w pole karne, tam znajdował się Adrian Kowalski, który oddał strzał z półobrotu. Piłka, odbijając się od płyty boiska, wleciała do bramki Majchrowskiego, nie dając mu większych szans na obronę strzału z bliska. Spotkanie zakończyło się porażką 1:0.

LZS Starowice znajdują się obecnie na przedostatniej, siedemnastej pozycji w tabeli ligowej. Kolejne spotkanie i walkę o punkty rozegra przed własną publicznością 14.09 z Górnikiem II Zabrze.

MKS Kluczbork – LZS Starowice Dolne 1:0 (0:0) Bramka: Kowalski 88

MKS: Szymański – Orłowicz, Gierak, Kolbusz, Nitkiewicz (k) – Palat (78. Jantos), Herasymow, Ryś (64. Nykiel), Włodarczyk (90. Szukiełowicz) – Jaszczak – Jurasik (64. Kowalski). Trener Dariusz Surmiński

Starowice: Majchrowski – Kumor, Pietrakowski, Sikorski, Rakowski, Pawlus (78. Pawlus), Nowacki (k) (58. Horański), Nowosielski, Stencel (46. Bonar), Szydziak (84. Kobylnik) – Poważny. Trener Jakub Reil

Żółte kartki: Jaszczak, Surmiński, Jantos, Nitkiewicz – Szydziak, Rakowski, Bonar

Sędzia: Maciej Habuda z Wrocławia Widzów: 450