AMK Grodków na finałowej rundzie Mistrzostw Polski w Motocrossie

0

W sobotę i niedzielę (7-8.09.19) w Obornikach Śląskich odbyła się finałowa runda Mistrzostw Polski w Motocrossie. Początkowo, impreza miała odbyć się jak co roku na torze „Kacze Doły” we Wschowej, lecz przeniesiono ją pod skrzydła Motoklubu Oborniki. W zawodach uczestniczyli reprezentanci Auto Moto Klubu z Grodkowa.


Organizatorzy przygotowali tor idealnie. Na sobotniej (07.09), pierwszej części zmagań motocrossowców, przez opady deszczu trasę zalało, ale wszystko zostało opanowane i w drugiej połowie dnia zawody były kontynuowane zgodnie z planem. Pierwszego dnia zawodów startował bardzo młody zawodnik AMK Grodków – w klasie MX65 z numerem #97 Szymon Chludziński. Szymon zajął miejsce 12 na 28 zawodników w tej klasie. W klasyfikacji sezonu ląduje na miejscu 15 wśród 40 rywali w tabeli.

Niedzielna (08.09) aura była już dużo lepsza, bo obyło się bez deszczu. Dwupoziomowy tor, zbudowany w korzystny sposób dla kibiców daje im możliwość przeżywania bardzo widowiskowych wrażeń. Ludzie mogą swobodnie przyglądać się wyścigom z góry.

W klasie MX MASTERS, na maszynie startowej stawili się #332 Andrzej Seremet i #719 Grzegorz Dziekan. Seremet w tym roku wystartował w Orlen MXMP po raz pierwszy, ale w dobrym stylu, gdyż wyścigi ukończył w sumie na miejscu 6. W klasyfikacji sezonu zajmuje 24. miejsce w tabeli z 27-mioma punktami. Grzegorz Dziekan w klasyfikacji indywidualnej zawodów zajął miejsce 19. i w klasyfikacji sezonu znalazł się na miejscu 36. wśród 55 zawodników, którzy brali udział w cyklu Mistrzostw Polski MX.

Tego samego dnia (08.09) odbyły się także wyścigi o Puchar Burmistrza Obornik. Mogli wziąć w nich udział zawodnicy z licencją B i C. Do rywalizacji przystąpił #275 Ariel Groński, który zaprezentował ładne starty i bardzo dynamiczną jazdę. Niestety, w trakcie pierwszego wyścigu zawodnik zaliczył wywrotkę i ostatecznie zajął 8. miejsce na 11 startujących (mimo tego, że nie wystartował w drugim wyścigu). Stało się tak poprzez upadek, po którym miał problemy z oddychaniem i przypuszczał złamanie żeber. Po oględzinach lekarskich okazało się jednak, że są tylko, lub aż, poobijane.

Koronację Mistrzów i Wicemistrzów sezonu Orlen MXMP za nami. Zawodników AMK Grodków czeka teraz ostatnia finałowa runda Mistrzostw Strefy polski Południowej MX, która ma się odbyć 22.09.2019 na piaszczystym torze w Kowali. Tam zostaną wyłonione tytuły Mistrzostw Strefy Polski Południowej oraz inauguracja Klubów wg największej ilości punktów w naszej Strefie. Na chwilę obecną Klub AMK Grodków znajduję się na miejscu 2.

– Gratulacje dla zawodników uczestniczących w Mistrzostwach Polski MX w Obornikach za dobrą jazdę i reprezentowanie Klubu. Panu Andrzejowi Rencz dziękujemy za ciepłe słowa i jak zawsze super reklamę naszego Klubu i prezentacji grodkowskich zawodników na zawodach. Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia! – przekazali przedstawiciele klubu.

Źródło: www.grodków.pl, Paulina Rekik.