Gredar wygrywa na inaugurację z BSF Bochnia

0

Brzeski Gredar zainaugurował rozgrywki w pierwszej lidze od wysokiej wygranej na wyjeździe z beniaminkiem BSF Bochnia. Brzeżanie wygrali na wyjeździe 1:4. Tym samym zespół Gredaru znalazł się na szóstej pozycji w tabeli ligowej.

Od pierwszych minut lepsi byli gospodarze tego spotkania i to oni częściej byli przy piłce. W efekcie w 9. minucie gospodarze strzelili pierwszą bramkę. Wykonujący rzut wolny zawodnik z Bochni uderzył w poprzeczkę, gdy piłka się odbiła powędrowała pod nogi Krystiana Lewickiego. W bramce przed zmianą stron dobrze spisał się Marcin Raczkowski, który obronił swój zespół przed utratą kolejnej bramki podczas przedłużonego rzutu karnego. Goalkeeper Gredaru obronił strzał Wasyla Kefa. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1.

Po zmianie stron oba zespoły toczyły wyrównaną walkę. W 28. minucie Damian Makowski po rzucie wolnym wyrównał wynik na 1:1. Brzeżanie raz jeszcze musieli się bronić przed przedłużonym rzutem karnym, ale dobrze dysponowany Raczkowski ponownie obronił strzał, tym razem Kamila Rynducha. W kolejnych minutach to właśnie goście dominowali i zdołali strzelić kolejne trzy bramki. Spotkanie zakończyło się 1:1, a Gredar mógł cieszyć się pierwszymi punktami!

Kolejne ligowe spotkanie Gredar zagra już w najbliższą sobotę (28.09). O godzinie 19:00 zmierzy się z Heiro Rzeszów, który doznał porażki z innym opolskim zespołem – Berland OSiR Komprachcice.

BSF ABJ Bochnia 1-4 (1-0) KS Gredar Futsal Team Brzeg

Bramki: Krystian Lewicki 9′ – Damian Makowski 28′, Przemysław Matejko 28′, Kamil Kucharski 33′, Patryk Dykus 10′.

żółte kartki: Kamil Rynduch – Patryk Dykus, Przemysław Matejko.

BSF ABJ: Jakub Smoleń, Krystian Jaszczyński – Mateusz Matlęga, Kamil Rynduch, Mateusz Krzymński, Wasyl Kefa, Kacper Paruch, Igor Dymura, Łukasz Piech, Krzysztof Styrna, Jakub Maślak, Krystian Lewicki, Miłosz Mochel, Oleksii Bakaliaryk.

Gredar: Marcin Raczkowski, Łukasz Nafalski – Jan Rojek, Janusz Fabijaniak, Przemysław Matejko, Kamil Kucharski, Marcin Kucharski, Rafał Ożóg, Michał Grochowski, Patryk Dykus, Tomasz Jaworski, Paweł Boczarski, Damian Makowski, Mateusz Mika.