Sławomir i trójbój we Wrocławiu

0
fot. materiał prasowy

W dniach 20-22.09.2019 r. we Wrocławiu, odbyły się Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym federacji WPC. W zawodach wystartował zawodnik Sekcji Sportów Siłowych LZS Olszanka-Pogorzela Sławomir Sidorowicz. Zawodnik startował w kategorii senior do 100 kg. Start Sławka jak zwykle był niezwykle emocjonujący i pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji, a walka toczyła się do ostatniego podejścia.


Pierwsza próba -przysiad , Sławek wstał z ciężarem 290 kg w drugim i 295 kg w ostatnim podejściu. Niestety, przez drobne błędy techniczne, sędziowie nie uznali tych podejść, w związku z tym sklasyfikowany wynik to 280 kg.

Kolejna konkurencja Trójboju Siłowego to wyciskanie sztangi leżąc. Kontuzja spowodowała,
że Sławek zaczął ostrożnie, z zaniżonym ciężarem, aby zostać sklasyfikowanym. W pierwszym podejściu zaliczył 150 kg, a następnie bezboleśnie wycisnął 170 kg.
Po ostatniej próbie, zawodnik zakończył konkurencję z ciężarem planowanym początkowo na pierwsze podejście- 180 kg.

Ostatni pojedynek to martwy ciąg, mocny punkt reprezentanta. Pierwsze podejście- 300 kg zostało zaliczone bez żadnych problemów, co wzbudziło wielką euforię. W drugim podejściu, równie skutecznie Sławek podniósł 310 kg, niestety sędziowie znów dopatrzyli się błędów.
Trzecie podejście z kolei, to nieudana próba na ten sam ciężar.

Ostatecznie Sławek zakończył zawody z wynikiem 760 kg w całym trójboju, co dało mu 2. miejsce w swojej kategorii oraz 2. miejsce w klasyfikacji open. Podkreślić trzeba również fakt, że był to pierwszy start Sławka na sprzęcie wykorzystywanym w tej federacji, a sam start trwał ponad 7 godzin i skończył się ok. 3:30 w nocy. Start reprezentanta można zatem uznać za udany debiut.

Serdeczne podziękowania dla: Marcina Gackowskiego, Justyny Troszczyńskiej, która zadbała o to by Sławek, pomimo kontuzji mógł wyciskać, Adama Jasińskiego, Grzegorza i Marcina  Sidorowicz za pomoc podczas zawodów, Małgosi i Maćkowi Koralewskich za wsparcie na pomoście.

Organizatorowi gratulujemy widowiskowych i dobrze zorganizowanych zawodów.
Po wprowadzeniu kilku poprawek, będą mogli konkurować o miano najlepszych zawodów w kraju!

STRONG