Orlik wygrywa z Moto-Jelczem

0

Orlik w ramach 3. kolejki udał się do oddalonej o zaledwie osiem kilometrów miejscowości Gać. Przed zakończeniem tego spotkania oba zespoły miały na swoim koncie po trzy punkty. Mecz rozpoczął się z lekkim opóźnieniem, z uwagi na brak pomocy medycznej.

Otwarcie wyniku wykonali gospodarze. Kolejne trafienia należały już do Brzeżan – swoje trzy bramki na wstępie dołożył Łukasz Ogorzelec i Piotr Sendra. Orlik po siedmiu minutach miał już zaliczkę trzech bramek. Do trzynastej minuty gospodarze zdołali zremisować 5:5, ale to jedyne na co było ich stać tego dnia. W kolejnych minutach spotkania to przyjezdni z Brzegu byli górą, nie dając szans swoim rywalom na wykończenie ataku. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy dla zawodników Krzysztofa Mistaka z Oławy czas zatrzymał się na dziewięciu bramkach. Gdy zawodnicy Moto-Jelcza stali w miejscu, przewaga Orlika wzrosła do siedmiu bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:16.

Po zmianie stron gospodarze odrobili zadanie domowe i poprawili swoją skuteczność, ale było to niewystarczające. W ciągu siedmiu minut drugiej części zdołali rzucić sześć bramek, podczas gdy zawodnicy Michała Piecha jedynie trzy, w tym jedną z rzutu karnego. Sytuacja przez chwilę w perspektywie dalszej części gry mogła wyglądać nieciekawie, ale zawodnicy Orlika jedynie na chwilę złapali zadyszkę, gdyż w pozostałej części spotkania kontrolowali już jego przebieg. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Orlika 26:33.

W czwartej kolejce Orlik ponownie rozegra spotkanie na wyjeździe. Tym razem zawodnicy Piecha udadzą się do Kątów Wrocławskich. Początek spotkania w najbliższą sobotę (05.09) o godzinie 18:00.

Moto-Jelcz Oława – SKS Orlik Brzeg 26:33 (9:16)

Moto-J: Letki, Duda, Jaskólski – Przybylski 8, Wojtala, Wojtaszek, Griman 7, Padula 1, Kowalczyk 6, Jezierski, Gass 3, Gawliński, Pejcha. Kary 12. min. Karne 3/2. Trener Krzysztof Mistak. Czerwona kartka Padula.

Orlik: Jarosz, Oleksyn, Sobczyk – Młotkowski 1, Kurus 4, Stypiński 2, Marcyniuk 3, Sendra 2, Ogorzelec 6, Wojcieszek 1, Adwent 1, Kołodziejczyk 1, Piech 5, Dziurgot 1. Karne 4/3. Kary 12. min. Trener Michał Piech.