Biegacze szykują się do startu w VII edycji imprezy, pn. „Lewin Biega”

0

W najbliższą niedzielę, tj. 13 października 2019 roku, w Lewinie Brzeskim odbędzie się już 7. edycja „Lewin Biega”. Trwają ostatnie przygotowania, a biegacze już rozgrzewają się do startów. Rywalizacja odbędzie się na dystansie 10,88 km. Dodatkowo przeprowadzone zostaną zawody nordic walking na dystansie 5,44 km.


Wydarzenie organizowane jest przez Gminę Lewin Brzeski, Miejsko Gminny Dom Kultury oraz miejscowy LZS. Do udziału w nim zaprasza Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły.

Start i meta biegu ustawione zostały na terenie malowniczego Rynku Miejskiego w Lewinie Brzeski, na którym już w niedzielę do rywalizacji staną setki miłośników biegania. Limit miejsc w tegorocznej edycji został zwiększony (w stosunku do roku poprzedniego) i wynosi 400 osób, a biegi – główny oraz towarzyszące – wzbogacone zostały o nordic walking (trasa liczy 5,44 km). Start rywalizacji biegu głównego zaplanowano na godzinę 13:00.

Sponsorem wydarzenia jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM, który jest spółką odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. Aktualnie na terenie gminy Lewin Brzeski GAZ-SYSTEM realizuje budowę gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Zdzieszowice–Wrocław. Ważną korzyścią dla gminy będzie odprowadzany corocznie podatek od nieruchomości. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych. Inwestycja jest dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wszystkie inwestycje GAZ-SYSTEM są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy. Więcej informacji na www.gaz-system.pl

Szczegóły na temat „Lewin Biega” dostępne są na stronie internetowej www.lewin-brzeski.pl oraz w Wydziale Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim (tel. 77 424 66 36). W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu i dopingowania zawodników.