LZS Starowice przegrały z Ruchem. W III lidze jest nowy lider

0
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego
Materiał wyborczy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość

W derbach województwa opolskiego spotkały się dwa różne zespoły – jeden z czołówki, drugi będący outsiderem. Obie drużyny przybrały również inną taktykę i założenia na to spotkanie. Miejscowe „Zdzichy” nie rozegrały spektakularnego meczu, ale wyniosły z niego trzy punkty. Potknięcie dotychczasowego lidera w Brzegu spowodowało, że zespół ze Zdzieszowic wskoczył na fotel lidera. Sytuacja drużyny spod Grodkowa nadal nie uległa zmianie.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 12. minucie. Niemczyk odebrał piłkę zawodnikowi ze Starowic w środku pola, co pozwoliło mu na samotny rajd w kierunku bramki gości. Po drodze ominął jeszcze jednego obrońcę ze Starowic, a w efekcie oddał strzał z 17. metrów. Ten okazał się na tyle groźny, że piłka wpadła wprost do siatki Majchrowskiego, nie dając goalkeeperowi szans na obronę potężnego strzału pomocnika ze Zdzieszowic. Zawodnicy LZS-u nie składali broni, starając się doprowadzić do remisu już w pierwszej połowie, ale nieskutecznie.

Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI

Po zmianie stron gospodarze potrzebowali kilkunastu minut na pokonanie bramkarza ze Starowic. Dopiero w 86. minucie spotkania ponownie udało się to Damratowi, który wyszedł w pole bramkowe podczas dośrodkowania. Wychylając się oddał strzał z główki i ponownie nie dał szans na obronę bramkarzowi ze Starowic. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2.

W 13. kolejce LZS Starowice będą podejmowały spadkowicza z II ligi – ROW Rybnik. Początek spotkania w kolejną sobotę (26.10) o godzinie 14:00 na Stadionie Miejskim w Grodkowie.

Ruch Zdzieszowice – Starowice 2-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Niemczyk12’, 2-0 Damrat – 86’.

Ruch: Bodys – Bury (88. Zychowicz), Bachor, Kostrzycki, Nowak – Sotor, Damrat, Niemczyk, Dębski (86. Grabas) – Kiliński (68. Sypek), Smolarek (46. Kubiak).

Starowice: Majchrowski – Pietrakowski, Sacha, Sikorski, Kumor (60. Pawlus) – Stencel (60. Poważny), Horański, Nowacki, Bonar (69. Gos), Szydziak (78. Gordzielik) – Nowosielski.

Żółte kartki: Kubiak – Pawlus.