Olimp wciąż bez formy. Przegrana w Gorzowie Wielkopolskim

0

W Gorzowie Wlkp. kibice byli świadkami dobrego meczu, ale w wykonaniu ekipy gospodarzy, która wygrała spotkanie pokazując Olimpijczykom gorzką lekcję handballu. Grodkowianie zagrali bez pomysłu i co gorsza bez formy, bowiem po pięciu kolejkach wciąż nie wywalczyli kompletu punktów, jedynie dwukrotnie wygrali po rzutach karnych.

Przez pierwsze siedemnaście minut pierwszej połowy w obu zespołach szwankowała skuteczność, ale dobrze działała obrona. Lepiej wypadali gospodarze, którzy aż pięć razy pokonali stojącego na bramce Zająca. Olimpijczycy mogli jedynie pochwalić się jednym celnym trafieniem Skarubskiego (wypożyczenie z Gwardii). Lewy rozgrywający jako jedyny w tym czasie pokonał bramkarza gospodarzy. W kolejnych minutach gra ruszyła do przodu, ale nadal była daleka od oczekiwanych rezultatów. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 12:6.

Po zmianie stron zawodnicy z Gorzowa widocznie uspokoili grę w ataku, regularnie i celnie punktując do bramki Olimpu. Podopieczni Malinowskiego i Mieszkowskiego byli wyraźnie zagubieni, natomiast gospodarze przy owacjach swoich kibiców czuli się pewnie jak ryby w wodzie. Spotkanie zakończyło się ostatecznie przegraną ekipy z Grodkowa 32:17.

W przyszłą sobotę Olimp rozegra spotkanie przed własną publicznością z MSPR-em Siódemka Miedź Legnica. Dla Olimpijczyków będzie to trudne spotkanie, zwłaszcza, że mogą czuć presję ze strony swoich kibiców. Będzie to również bój z wyżej notowanym przeciwnikiem. Początek spotkania w sobotę (2.11) o godzinie 18:00 na hali sportowej im. Z. Zielonki.

Stal Gorzów – UKS Olimp Grodków 32 – 17 (12:6)

Olimp: Balcerek, Zając – Stępień 3, Hertel, Juros 2, Mierzwiński 1, Rogaczewski 2, Wiśniowiecki, Skraburski 4, Gajda, Bernaś 1, Kolanko 2, Prokop 1, Szulc. Karne 4/2, kary 6. min. Trenerzy: Grzegorz Malinowski i Piotr Mieszkowski.

Stal: Nowicki, Marciniak – Starzyński 4, Kryszeń 3, Stupiński 7, Pietrzkiewicz 3, Bronowski, Chełmiński 1, Gintowt 1, Marcin Smolarek 1, Mariusz Smolarek 4, Kłak 1, Serpina 2, Światłowski 3, Renicki 1, Gałat 1. Karne 3/2. Kary 4. min. Trener: Dariusz Molski