Zmiana szkoleniowca w Olimpie. Klub poprowadzi znany trener

0
fot. sportowefakty.pl

W Olimpie Grodków szykują się zmiany na stanoiwsku trenera. Nowym szkoleniowcem zostanie Alaksandr Malinouski, urodzony w Białorusi, dobrze znany jako zawodnik i trener. Nowy sternik, jako piłkarz i trener ma duże doświadczenie.


Malinouski jest wychowankiem SKA Mińsk z tym zespołem zdobył Puchar |Europy. W latach 1993-1996 grał w Iskrze Kielce, kolejnymi etapami zawodniczej kariery były występy w Esperance Tunis, Asa Tel Awiw i MKS Końskie. Jest pięciokrotnym mistrzem ZSRS, zdobywcą pucharu i dwukrotny mistrzem Tunezji, z Iskrą Kielce dwukrotnie został mistrzem Polski. Zaliczył 72. występy reprezentacji z czego 22. w kadrze Białorusi a 50. w ZSRS.

Wiem, jaka jest obecnie sytuacja w zespole. Myślę, że takie zmiany trenera w wielu zespołach przynoszą motywację, jestem po rozmowach z chłopakami z zespołu i wiem jakie są problemy. Przez ten krótki czas, aż do przerwy spróbujemy zdobyć jak najwięcej punktów w lidze. Konkretne przygotowania z zespołem przeprowadzę przed drugą rundą, mamy wówczas długą przerwę od połowy grudnia do połowy stycznia. Jest wiele rzeczy do poprawienia, oglądałem już parę meczów Olimpu, kolejnym będzie sobotni poobserwuję i wyciągnę wnioski, błedy które są popełniane postaram się w jak najkrótszym czasie wyeliminować – powiedział  Alaksandr Malinouski, nowy szkoleniowiec Olimpijczyków.

Jako trener karierę rozpoczął w 2002 r. Poprowadził wówczas Vive Kielce, z zespołem wpierwszym roku zdobył Mistrzostwo i Puchar Polski. Z Vive był związany do 2005 r. Do 2007 r. trenował AZS Politechnikę Radom. Do Vive powrócił w 2007 r. Od sezonu 2008/2009 trenował Dynamo Mińsk. Kolejnymi Drużynami, jakie trenował to Warmia Olsztyn, Arkatron Mińsk, Śląsk Wrocław (wywalczył awans do Superligi). Od 2015 r. Prowadził KSZO Odlewnia Ostrowiec Św..gdzie spędził dwa lata.

Dodam, że nie jestem magikiem, który w magiczny sposób dotknie kijka i zespół zacznie wygrywać. Obecnie drużyna trenuje trzy razy w tygodniu, plsu rozgrywa mecz w weekend. W moim odczuciu to za mało, dociągniemy tą pierwszą rundę i wspólnie z zarządem dołożyć jeszcze jeden trening, trzy dni treningów w zdecydowanie za mało by coś osiągnąć – dodał  Alaksandr Malinouski.

Nowy szkoleniowiec rozpocznie prace z zespołem od poniedziałku (18.11), sobotni mecz zostanie poprowadzony jeszcze przez Grzegorza Malinowskiego. Piotr Mieszkowski nadal będzie pełnił funkcję II trenera-asystenta.